AKT vazirligi tomonidan Samarqand viloyati Bulung‘ur tumanida jismoniy va yuridik shaxslar uchun sayyor qabul o‘tkazildi
Samarqand viloyati, Bulung‘ur tumanida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan ommaviy sayyor qabul o‘tkazildi. Sayyor qabul davomida 2021-yil davomida Samarqand viloyati, shu jumladan, Bulung‘ur tumani bo‘yicha soha yo‘nalishida amalga oshirilgan ishlar hamda 2022-yil mobaynida amalga oshirilishi rejalashtirilgan vazifalar to‘g‘risida yig‘ilganlarga maʼlumotlar berildi. O‘tkazilgan sayyor qabulda 200 nafardan ziyod fuqarolar ishtirok etdi. Qabul davomida jami 45 ta murojaat kelib tushdi, 18 ta murojaat ijobiy hal qilindi va 27 ta murojaat nazoratga olindi. Shu bilan birga, Samarqand shahridagi “Bog‘ishamol” hamda “Feruzabog‘” MFYlarining fuqarolar bilan uchrashildi va sohada amalga oshirilayotgan ijobiy ishlar to‘g‘risida maʼlumotlar berildi. Ushbu mahalla fuqarolar yig‘inlaridagi 7 ta sim yog‘ochlar almashtirildi va aloqa kabellari tartibga keltirildi hamda 3 ta mahalla fuqarolar yig‘inlari hududlariga yuqori tezlikdagi internet tarmog‘i tortilib, ulash ishlari boshlandi.

Министерством ИКТ в Булунгурском районе Самаркандской области был проведен выездной прием для юридических и физических лиц
В Булунгурском районе Самаркандской области Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций был проведен выездной прием. В ходе выездного приема была дана информация о проведенной работе в сфере ИКТ в Самаркандской области, в частности, в Булунгурском районе, а также о намеченных задачах на 2022-й год. В выездном приеме приняло участие более 200 граждан. Всего поступило порядка 45 обращений, из которых положительно было решено 18 и 27 взято на контроль. Вместе с этим, прошла встреча с гражданами, проживающими в махаллях «Богишамол» и «Ферузабог» города Самарканда, им была дана информация о проделанной работе. В данных махаллях было заменено семь столбов, упорядочены линии связи. Была проведена высокоскоростная сеть в три махалли и начата работа по их подключению к высоскоростной сети.