AKT Vaziri yuksak mukofotlar bilan taqdirlanganlarni tabrikladi
27-iyun Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni munosabati bilan, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoniga muvofiq soha xodimlaridan bir guruhi mukofotlandi.
Unga ko‘ra, AKT sohasini yoritadigan jurnalistlar  Qosimov Zafarjon Olimjonovich – “Xabar.uz” axborot-tahliliy portali muxbiri hamda Nasimov Baxtiyer Azimovich - Toshkent shahri «Coscom» mas’uliyati cheklangan jamiyatining jamoatchilik bilan aloqalar boshqarmasi boshlig‘i, bloger “Shuhrat” medali bilan  taqdirlangan edilar.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarni rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov Vazirlikda  yuksak mukofotlar bilan taqdirlangan AKT sohasini yoritadigan jurnalistlarni  ushbu  mukofotlar  bilan samimiy muborakbod etdi.
- Bugungi kunda doimo yangilik izlab, yangilikka intilib yashaydigan, jamiyatda yuz berayotgan muhim o‘zgarishlar, ustuvor g‘oya va tashabbuslarning ma’no-mohiyatini odamlarga tezkorlik va xolislik bilan yetkazadigan, hayotning qaynoq nuqtalariga dadil kirib boradigan jurnalistlarning mamlakatimiz taraqqiyotiga qo‘shayotgan hissasi beqiyosdir. Bugunning jurnalisti serqirra ijodkor bo‘lmog‘i kerak- deb ta’kidladi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarni rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov.

Министр ИКТ поздравил награжденных
В связи с празднованием 27 июня — с Днем работников печати и средств массовой информации в соответствии с Указом Президента состоялось награждение группы работников сферы.
В их числе корреспондент информационно-аналитического портала «Xabar.uz» Косимов Зафаржон Олимжонович и руководитель управления по связям с общественностью ООО «Coscom», блогер Насимов Бахтиёр Азимович награждены медалями «Шухрат».
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Садиков поздравил награжденных работников, освещающих сферу ИКТ.
- В настоящее время весьма важен вклад журналистов, стремящихся оперативно освещать события и доносить до народа суть серьезных изменений, приоритетных идей и инициатив. Сегодня журналист должен вести плодотворную творческую работу, - отметил Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Садиков.