Bugun Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Shuhrat Sodiqov “Veon Group” kompaniyasining bosh amaliy direktori Shell Morten Yonsen bilan uchrashdi.
Uchrashuvda tomonlar “Beeline” kompaniyasining Oʻzbekiston mobil aloqa bozorida yangi texnologiyalarni joriy etish, shuningdek mamlakat ijtimoiy hayotidagi faol ishtirokiga doir muvaffaqiyatli ish tajribasini qayd etdilar.
Suhbatda zamonaviy telekommunikatsiya texnologiyalari va xizmatlarini joriy etish, xususan, toʻrtinchi avlod tarmogʻini kengaytirish boʻyicha kelgusidagi hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Oʻzbekistonda telekommunikatsiya taraqqiyotining yuqori darajasini qayd etgan holda, “Veon” rahbari zamonaviy telekommunikatsiya xizmatlarini taqdim etish boʻyicha investitsiya dasturini yanada kengaytirish niyatida ekanligini bildirdi.
“Unitel” MCHJ va “Buzton” QK MCHJ (Beeline savdo belgisi) “VEON Ltd.” kompaniyalari guruhiga kiradi. Ushbu kompaniya 235 milliondan ortiq abonentga xizmat koʻrsatuvchi global aloqa provayderi hisoblanadi.

Министр встретился с главным операционным директором Veon Group Шеллем Мортеном Йонсеном
Сегодня министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шухрат Садиков встретился с главным операционным директором Veon Group Шеллем Мортеном Йонсеном.
В ходе встречи стороны отметили успешный опыт работы на рынке мобильной связи Узбекистана компании Beeline, которая внедряет новые технологии, а также активно участвует в социальной жизни страны.
Во время состоявшейся беседы обсуждены вопросы дальнейшего сотрудничества по внедрению современных телекоммуникационных технологий и услуг, в частности расширения сети четвертого поколения.
Отметив высокий уровень развития телекоммуникаций в Узбекистане, руководитель Veon выразил намерение в дальнейшем расширении инвестиционной программы для предоставления современных услуг телекоммуникаций.
Компании OOO Unitel и СП ООО Buzton (TM Beeline) входят в группу компаний VEON Ltd. Компания является мировым поставщиком связи, которая обслуживает более 235 миллионов абонентов на данный момент.