“Mirzo Ulugbek Innovation Center” o‘z ishini boshlamoqda
Axborot texnologiyalarini ishlab chiqish va joriy qilishni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha «Mirzo Ulugbek Innovation Center» Innovatsiya markazi 2017 yilning 25 avgustidan boshlab arizalar qabul qila boshladi hamda o‘zining – www.muic.uz rasmiy saytini ishga tushirdi.
Axborot texnologiyalarini ishlab chiqish va joriy qilishni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha «Mirzo Ulugbek Innovation Center» Innovatsiya markazi to‘g‘risidagi Nizomga asosan buyurtmalar onlayn rejimida uning rasmiy sayti orqali qabul qilinadi. Shuningdek, buyurtmalar shaxsan yoki pochta aloqasi orqali ham qabul qilinadi.
O‘zbekistonning qaysi hududida ro‘yxatdan o‘tganligidan qat’iy nazar, barcha yuridik shaxslar Innovatsiya markazining rezidenti maqomini olishga nomzod bo‘lishlari mumkin.
“Mirzo Ulugbek Innovation Center”ga qiziqish bildirgan yuridik shaxslar barcha talablarni, rezidentlarning huquq va majburiyatlari to‘g‘risidagi batafsil ma’lumotlarni markazning rasmiy saytidan olishlari mumkin.
“Mirzo Ulugbek Innovation Center” Direksiyasi ro‘yxatdan o‘tgan rezidentlar hamda Innovatsiya markazining tadbirlari to‘g‘risidagi ma’lumotlarni o‘z sayti orqali doimiy tarzda yoritib boradi.
Eslatib o‘tamiz, “Mirzo Ulugbek Innovation Center” Innovatsiya markazi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 30 iyundagi “Respublikada axborot texnologiyalari sohasini rivojlantirish uchun shart-sharoitlarni tubdan yaxshilash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmoniga asosan tashkil etilgan.
“Mirzo Ulugbek Innovation Center” Innovatsiya markazining asosiy maqsadi – AKT sohasida ishlab chiqarish, ta’lim va ilm-fan integratsiyasini chuqurlashtirish, shuningdek, iqtisodiyotning yuqori texnologik sohalari rivoji uchun qulay sharoitlarni yaratishdir.
Prezident farmoni bilan Innovatsiya markazi ishtirokchilariga bir qator imtiyoz va preferensiyalar taqdim etilgan. Jumladan, 2028 yilning 1 yanvar kuniga qadar markaz rezidentlari soliq va majburiy to‘lovlardan ozod etildilar. Rezident ishchilar uchun daromadlar jismoniy shaxslarning daromadlaridan olinadigan qayd qilingan stavka bo‘yicha 7,5 foiz soliq undirilishi, Pensiya jamg‘armasiga 4,5 foiz stavka bo‘yicha sug‘urta badallari to‘lashlari ko‘zda tutilgan.
“Mirzo Ulugbek Innovation Center” Direksiyasi O‘zbekistonning IT kompaniyalarini mazkur loyihada ishtirok etib, mamlakatimiz axborot texnologiyalarining rivojlanishiga o‘z hissalarini qo‘shishlariga chaqiradi. Biz hamkorlik uchun ochiqmiz.

Mirzo Ulugbek Innovation Center начинает свою работу
Инновационный центр по поддержке разработки и внедрения информационных технологий Mirzo Ulugbek Innovation Center 25 августа 2017 года начал принимать заявки и запустил свой официальный сайт – www.muic.uz.
Прием заявок будет осуществляться в онлайн режиме через официальный сайт Инновационного центра в соответствии с положением об Инновационном центре по поддержке разработки и внедрения информационных технологий Mirzo Ulugbek Innovation Center. Также заявки принимаются в явочной порядки или посредством почтовой связи.
Юридические лица, независимо от их места государственной регистрации на территории Узбекистана, могут претендовать на получение статуса резидента Инновационного центра.
Заинтересованные юридические лица смогут найти информацию о Mirzo Ulugbek Innovation Center, требования, права и обязанности резидентов на официальном сайте.
Дирекция Mirzo Ulugbek Innovation Center также будет регулярно предоставлять информацию о зарегистрированных резидентах и мероприятий Инновационного центра на сайте.
Напомним, что Инновационный центр образован указом Президента Узбекистана от 30 июня 2017 года «О мерах по коренному улучшению условий для развития отрасли информационных технологий в республике».
Основной задачей Инновационного центра является создание благоприятных условий для формирования и активного развития высокотехнологичных отраслей экономики, основанных на использовании ИКТ, дальнейшего углубления интеграции науки, образования и производства в данной отрасли.
Указом Президента для резидентов Инновационного центра предоставлен ряд льгот и преференций. В частности, резиденты до 1 января 2028 года освобождены от уплаты налогов и обязательных платежей. Доходы работников резидентов будут облагаться налогом на доходы физических лиц по фиксированной ставке 7,5%, а ставка страховых взносов в Пенсионный фонд составит 4,5%.
Дирекция Mirzo Ulugbek Innovation Center приглашает IT компании Узбекистана к участию в данном проекте и призывает внести свой вклад развитию информационных технологий в стране. Мы открыты к сотрудничеству.
Для получения дополнительной информации, пожалуйста, свяжитесь с Дирекцией Mirzo Ulugbek Innovation Center.