Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg‘ona filialida talabalar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2024-yil 23-oktabr kuni Farg‘ona viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari tomonidan Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Farg‘ona filiali talabalarini raqamli texnologiyalar vazirligi tizimidagi soha korxonalari faoliyati bilan tanishtirish va korxonaga jalb qilish loyihasida ishtirok etgan talabalarni saralash maqsadida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda aloqa soha yangiliklari, talabalar bilan ishlashning maqsadi, “EMMM” DUK ning asosiy vazifalari, markaziy apparat va viloyat bo‘limlari haqida ma’lumotlar berildi.
Talabalarni saralash yakunlari va uchrashuvda ishtirok etgan filial professor-o‘qituvchilarining takliflariga  asosan Farg‘ona viloyati EMMX muhandislari tomonidan Muxammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Fargʻona filialidan 11 nafar talaba tanlab olindi. Endilikda 2024-2025 o‘quv yili davomida ushbu talabalar Farg‘ona viloyati EMMX muhandislari tomonidan o‘qitiladi.

Состоялась встреча со студентами Ферганского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хорезми
23 октября 2024 года сотрудниками Службы электромагнитной совместимости Ферганской области была организована встреча со студентами Ферганского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада Ал-Хорезми для ознакомления студентов с деятельностью предприятий в системе министерства цифровых технологий и отбора студентов, участвующих в проекте по привлечению на предприятия.
На встрече были освещены новости отрасли связи, цели работы со студентами, основные задачи ГУП “ЦЭМС”, а также была представлена информация о центральном аппарате и областных подразделениях.
По результатам отбора студентов и по предложениям профессоров и преподавателей филиала, принявших участие в заседании, 11 студентов Ферганского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми были отобраны для дальнейшего проведения обучения их со стороны инженеров СЭМС Ферганской области в 2024-2025 учебном году.