Sirdaryo viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati tomonidan xodimlarning huquqiy bilimlarini yanada yaxshilash maqsadida 2023-yil 15-may kuni navbatdagi o‘quv mashg‘ulot o‘tkazildi.
Ushbu o‘quv mashg‘ulotda O‘zbekiston Respublikasining “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi Qonunning mazmun - mohiyatini xodimlarga tushuntirish maqsadida Sirdaryo viloyati Adliya boshqarmasidan mas’ul mutaxassis D.Umurzoqova taklif etildi va taqdimot bilan tushuntirib berdi.
Sirdaryo viloyati EMMX xodimlari o‘zlarini qiziqtirgan savollari va fikrlari bilan faol ishtirok etishdi.
Bu kabi tadbir va seminarlarni doimiy o‘tkazib borilishi xodimlarning bilim va ko‘nikmalarini yanada oshishiga olib kelishi bilan birga, xodimlar o‘z ustida doimiy ishlab, malakalarini oshirib borishi barchamiz uchun muhimdir.

В целях дальнейшего повышения правовых знаний сотрудников СЭМС Сырдарьинской области 15 мая 2023 года было проведено очередное обучение.
В целях разъяснения сотрудникам сути и содержания Закона Республики Узбекистан «О противодействии коррупции» на данное учебное занятие была приглашена ответственный специалист управления юстиции Сырдарьинской области Д.Умурзакова.
Сотрудники СЭМС Сырдарьинской области приняли активное участие в учебном занятии, задавая интересующие их вопросы и выражая свои мнения.
Для всех нас важно, чтобы постоянное проведение таких мероприятий и семинаров приводило к дальнейшему повышению знаний и навыков сотрудников, чтобы сотрудники постоянно работали над собой и повышали свою квалификацию.