“O‘zbekiston sanoat yarmarkasi va kooperatsiya birjasi”da AKT vazirligi mahsulotlari taqdim etilmoqda.
Joriy yilning 18-22 noyabr kunlari “O‘zekspomarkaz” ko‘rgazmalar majmuasida “O‘zbekiston sanoat yarmarkasi va kooperatsiya birjasi” bo‘lib o‘tmoqda.
Ushbu “O‘zbekiston sanoat yarmarkasi va kooperatsiya birjasi”da Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi o‘rinbosari O.Umarov ishtirok etdi.
Yarmarka va birjada Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi 3-pavilonda katta hajmdagi stendi bilan ishtirok etmoqda.
Unda “O‘zbektelekom” AK o‘zining ishlab chiqarish korxonalari bo‘lgan – “Telecom Devices Pro”, “Telecom Innovations”, “Telmax Elektroniks”,  “Гранит”, “ZTT Telekom” va “Smart Vision” korxonalari mahsulotlarini taqdim etmoqda.
“Telecom Devices Pro” MChJ 2012 yilda “Navoiy” erkin iqtisodiy hududida tashkil etilgan. Korxonaning asosiy faoliyati CDMA-450 standartidagi mobil va statsionar telefonlar, planshet kompyuterlar ishlab chiqarishdan iborat. “Telecom Devices Pro” MChJ Markaziy Osiyoda CDMA-450 qurilmalarini ishlab chiqarishga ixtisoslashgan yagona korxona hisoblanadi.
“Navoiy” erkin iqtisodiy hududida joylashgan «Telecom Innovations» QK ADSL modemlar, DSLAM uskunalar, optik konsentratorlar, raqamli televideniye «set-top-box» priyomniklari va abonentlar hamda “O‘zbektelekom” AK ATSlari uchun boshqa operator va abonent uskunalarini ishlab chiqaradi.
Bugun o‘z ishini boshlagan sanoat yarmarkasi va kooperatsiya birjasi   22 noyabriga qadar davom etadi.

На “Узбекской промышленной ярмарке и кооперационной бирже” представлена продукция Мининфокома.
С 18 по 22 ноября в выставочном комплексе  “Узэкспоцентр” проходит  “Узбекская промышленная ярмарка и кооперационная биржа”.
На открытии “Узбекской промышленной ярмарке и кооперационной бирже” принял участие первый заместитель министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан О.Умаров.
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций Узбекистана представлено на ярмарке большим общим стендом в павильоне №3. АК “Узбектелеком” представляет продукцию своих производственных предприятий –ООО “Telecom Innovation”, ООО “Telecom Devices Pro”, ООО “Telmax Elektroniks”, ООО “Гранит”, СП ООО “ZTT Telekom” и СП ООО “Smart Vision”.
ООО «Telecom Devices Pro»  было основано в 2012 году на территории СИЭЗ «Навои». Основной деятельностью предприятия является производство мобильных и стационарных телефонов стандарта CDMA-450, планшетных компьютеров.
ООО «Telecom Devices Pro» единственное предприятие в Центральной Азии специализированное на производстве устройств стандарта CDMA-450.
СП «Telecom Innovations»  расположенное в СИЭЗ «Навои», производит ADSL-модемы, DSLAM-оборудования, оптические концентраторы, приемники цифрового телевидения «set-top-box» и другое операторское и абонентское оборудование для абонентов и АТС АК «Узбектелеком».
Промышленная ярмарка и кооперационная биржа, которая начала свою работу сегодня, продлится до 22 ноября.