«Made in Uzbekistan» ko‘rgazmasida AKT vazirligi ekspozitsiyalari “Eng yaxshi innovatsion stend” diplomi bilan taqdirlandi
Joriy yilning 23-25 oktabr kunlari “O‘zekspomarkaz” MKM AJ ko‘rgazmalar majmuasida xalqaro «Made in Uzbekistan» milliy mahsulotlar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu ko‘rgazmada Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi ekspozitsiyalari “Eng yaxshi innovatsion stend” diplomi bilan taqdirlandi
Ko‘rgazmada Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi 3-pavilonda katta hajmdagi stendi bilan ishtirok etdi.  Unda “O‘zbektelekom” AK, “UNICON.UZ” DUK, “Radioaloqa, radioeshittirish va televideniye markazi” DUK va “Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnologik parki Direksiyasi” MChJlarning ekspozitsiyalari namoyish etildi.
Ko‘rgazmada “O‘zbektelekom” AK o‘zining ishlab chiqarish korxonalari bo‘lgan - «Telecom Devices Pro» MChJ va «Telecom Innovations» MChJ QK mahsulotlarini taqdim etdi.
Маълумот учун: «Telecom Devices Pro» MChJ 2012 yilda “Navoiy” erkin iqtisodiy hududida tashkil etilgan. Korxonaning asosiy faoliyati CDMA-450 standartidagi mobil va statsionar telefonlar, planshet kompyuterlar ishlab chiqarishdan iborat. «Telecom Devices Pro» MChJ Markaziy Osiyoda CDMA-450 qurilmalarini ishlab chiqarishga ixtisoslashgan yagona korxona hisoblanadi.
“Navoiy” erkin iqtisodiy hududida joylashgan «Telecom Innovations» QK ADSL modemlar, DSLAM uskunalar, optik konsentratorlar, raqamli televideniye «set-top-box» priyomniklari va abonentlar hamda “O‘zbektelekom” AK ATSlari uchun boshqa operator va abonent uskunalarini ishlab chiqaradi.

На выставке “Made in Uzbekistan” стенд Мининфокома награжден дипломом "За лучший инновационный стенд”
С 23 по 25 октября в выставочном комплексе АО «НВК «Узэкспоцентр» прошла международная выставка национальной продукции «Made in Uzbekistan».
На выставке награждены дипломом "За лучший инновационный стенд” экспозиции Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан.
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций Узбекистана была представлена на выставке большим общим стендом в павильоне №3. На нём были представлены экспозиции: АК «Узбектелеком», ГУП «UNICON.UZ», ГУП «Центр радиосвязи, радиовещания и телевидения» и ООО «Дирекция Технологического парка программных продуктов и информационных технологий».
АК «Узбектелеком» представила продукцию своих производственных предприятий ООО «Telecom Devices Pro» и СП ООО «Telecom Innovations».
Для информации: ООО «Telecom Devices Pro» было основано в 2012 году на территории СИЭЗ «Навои». Основной деятельностью предприятия является производство мобильных и стационарных телефонов стандарта CDMA-450, а также планшетных компьютеров. «Telecom Devices Pro» единственное предприятие в Центральной Азии специализированное на производстве устройств стандарта CDMA-450.
СП «Telecom Innovations» расположенное в СИЭЗ «Навои», производит ADSL-модемы, DSLAM-оборудования, оптические концентраторы, приемники цифрового телевидения «set-top-box» и многие другие операторские и абонентские оборудования для абонентов и АТС АК «Узбектелеком».