Меҳнатда алоҳида ўрнак кўрсатган соҳа ходимлари тақдирлаш
Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 26 йиллигини нишонлаш арафасида меҳнатда алоҳида ўрнак кўрсатган соҳа ходимлари Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг 2017 йил 25 августдаги буйруғи билан идоравий мукофотлари билан тақдирланган эдилар. 30 август куни Алоқа тарихи музейи биносида идоравий мукофотларни тантанали равишда тақдим этиш тадбири бўлиб ўтди.
Мазкур тадбирни Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири вазифасини бажарувчи Ш.Шерматов амалга оширди. Тақдирлашда, Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги, вазирлик таркибига кирувчи акциядорлик жамиятлари, корхоналар, муассасалари ва телекоммуникация соҳасида фаолият юритувчи корхоналарнинг раҳбарияти ҳамда меҳнат жамоаси вакиллари иштирок этдилар. Шуни алоҳида таъкидалаб ўтиш жоизки, тақдирланувчилар орасида “Электромагнит мослашув маркази” ДУК нинг ҳудудий бўлинмаси ходими- Бухаро вилояти электромагнит мослашув хизмати 1-даражали радиооператори Шаропов Ахмад Исматович ҳам кўп йиллик самарали меҳнати учун «Фаҳрий ёрлиқ» билан тақдирланди.
“Электромагнит мослашув маркази” ДУК раҳбарияти ва меҳнат жамоаси: “Шаропов Ахмад Исматовични бу мукофот билан табриклаган ҳолда, оилавий бахт ва меҳнат фаолиятида янгидан-янги мувафақиятлар тилаб қолади”.

В преддверии празднования 26 летия Независимости Республики Узбекистан, ряд сотрудников сферы, которые проявили себя в трудовой деятельности, в соответствии с приказом Мининфоком от 25 августа 2017 года были награждены правительственными наградами. Церемония торжественного вручения правительственных наград состоялась 30 августа текущего года в здании музея «История Связи».
Данное церемонию осуществил исполняющий обязанности Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан- Ш.Шерматов. Во вручении участвовали представители руководства и трудового коллектива министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций, а также акционерных обществ, предприятий, учреждений входящих в структуру Мининфоком и предприятий, осуществляющих свою деятельность в сфере телекоммуникаций. Необходимо отдельно заметить, что в числе награжденных был сотрудник регионального подразделения ГУП «Электромагнитной совместимости»- радиооператор 1 категории СЭМС Бухарской области Шарапов Ахмад Исматович был награжден «Почетной грамотой» за многолетний плодотворный труд.
“Электромагнит мослашув маркази” ДУК раҳбарияти ва меҳнат жамоаси: “Шаропов Ахмад Исматовични бу мукофот билан табриклаган ҳолда, оилавий бахт ва меҳнат фаолиятида янгидан-янги мувафақиятлар тилаб қолади”.
Руководство и трудовой коллектив ГУП “Электромагнитной совместимости”:
“Поздравляет с наградой Шарапова Ахмада Исматовича, а также желает ему семейного благополучия и новых успехов в трудовой деятельности”.