Korrupsiyasiz hayotdan zavqlaning
2023-yil 21-iyun kuni “EMMM” DUKning 2023-yil 14-aprelda tasdiqlangan “EMMM” DUKning korrupsiyaga qarshi kurashish dasturida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Fargʻona viloyati Yuridik texnikumi direktor o‘rinbosari Qarachayeva Muhabbat Muhamadovna hamda Fargʻona viloyati EMMX xodimlari ishtirokida “O‘zbekiston Respublikasining korrupsiyaga qarshi kurashish sohasidagi qonuchilik bazasi, shuningdek korrupsiyaga oid huquqbuzarliklarni sodir etganlik uchun javobgarlik choralari” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Suhbat ishtirokchilariga O‘zbekiston Respublikasining 2017-yil                            3-yanvardagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi O‘RQ-419-son Qonuni, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 29-iyundagi “O‘zbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini takomillashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-6013-son Farmoni hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish borasida davlat siyosatining asosiy yo‘nalishlari va boshqa qonunchilik hujjatlarining mazmun-mohiyati tanishtirib oʻtildi.

Наслаждайтесь жизнью без коррупции.
21-июня 2023 года в целях обеспечения реализации плана мероприятий по «Повышению рейтинга эффективности антикоррупционной работы на высокий уровень», утвержденного 16 августа 2022 года ГУП «ЦЭМС», было проведено обсуждение на тему «Повышение квалификации в направлении борьбы и противостоянию коррупции» с участием заместителя директора Ферганского областного юридического техникума Карачаевой Мухаббат  Мухамадовной и сотрудниками СЭМС Ферганской области.
Участниками круглого стола были изучены требования Закона Республики Узбекистан «О противодействии коррупции» №ЗРУ-419 от 3 января 2017 года, Указ Президента Республики Узбекистан «О дополнительных мерах по совершенствованию системы противодействия коррупции в Республике Узбекистан» №УП-6013 от 29 июня 2020 года, а также были рассмотрены основные направления государственной политики в области противодействия коррупции и содержание других законодательных актов.