Navoiy viloyatida radiochastota spektridan foydalanuvchilar uchun seminar tashkil etildi
Seminarda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22‑dekabrdagi 801-sonli Qarori 2-ilovasi “Radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni sotib olish (berish) va (yoki) o‘rnatish (qurish), olib kirish, foydalanishga ruxsat berish tartibi to‘g‘risida”gi nizomning mazmun-mohiyati tushuntirildi.
Shuningdek,  raqamli  texnologiyalar bugungi kunga shiddat bilan rivojlanib borayotgan bir davrda, “EMMM” DUK tomonidan ko‘rsatilayotgan xizmatlar Yagona interaktiv davlat xizmatlari  (my.gov.uz) portali orqali amalga oshirilishi aytib o‘tildi, hamda xizmatlardan foydalanish bo‘yicha ko‘rsatmalar berildi.
O‘zbekiston Respublikasi Radiochastotalar bo‘yicha Respublika kengashi tomonidan sohaga doir qabul qilingan qarorlar to‘g‘risida hamda “EMMM” DUK tomonidan ko‘rsatilayotgan yangi xizmatlar haqida ma’lumotlar berib o‘tildi.

В Навоийской области организован семинар для пользователей радиочастотного спектра
29 ноября 2024 года СЭМС Навоийской области организовала семинар для пользователей радиочастотного спектра с помощью платформы “Zoom”.
На семинаре разъяснялась сущность приложения № 2 «Положение о порядке выдачи разрешений на приобретение (передачу) и (или) установку (строительство), ввоз, эксплуатацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств» к Постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан № 801 от 22 декабря 2020 года.
Кроме того, было упомянуто, что с учётом современного ускоренного развития цифровых технологий, услуги ГУП «ЦЭМС» предоставляются через единый портал интерактивных государственных услуг (my.gov.uz), а также были даны инструкции по использованию услуг.
В дополнение была предоставлена информация о новых услугах, предоставляемых ГУП «ЦЭМС» и о решениях, принятых Республиканским советом по радиочастотам.