Prezident, ijod va ixtisoslashtirilgan maktablarni rivojlantirish agentligiga yangi rahbar tayinlandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 8-oktabrdagi 4856 sonli qarori bilan,  Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarni rivojlantirish vazirligiga qarashli Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishiga oid fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktab direktori Umarova Hilola Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Prezident, ijod va ixtisoslashtirilgan maktablarni rivojlantirish agentligi direktori lavozimiga tayinlandi.
Hilola Umarovaga ushbu sharafli va mas’uliyatli ishlarida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi ulkan zafarlar tilaydi.

Назначен новый руководитель Агентства по развитию Президентских, творческих и специализированных школ
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 8 октября 2020 года, №4856 директор Специализированной школы по углубленному изучению предметов направления информационно-коммуникационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий Умарова Хилола была назначена на должность директора Агентства по развитию Президентских, творческих и специализированных школ при Кабинете Министров Республики Узбекистан.
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций желает больших успехов и достижений Хилоле Умаровой на таком почетном и ответственном поприще.