2019-yil 1-martdan e’tiboran O‘zbekiston uchun yangi bo‘lgan “Boshqaruv qurilmalarini ishlab chiqish va ularga xizmat ko‘rsatish” fakultetida ilk talabalarni o‘qitish jarayoni boshlandi.
TATKHK o‘quv binosining bir qavati Puchon Universiteti standartlari va dizayniga mos ravishda jihozlandi. Amaliy mashg‘ulotlar uchun laboratoriyalar Janubiy Koreya hamkorlari tomonidan taqdim etildi. O‘quv rejasi ham Puchon universiteti tomonidan taqdim etilgan va O‘zbekiston Respublikasi standartlariga moslashtirilgan. Kollej o‘qituvchilari Janubiy Koreyada amaliyot o‘tadilar.
2-bosqichni tamomlab, koreys tili bo‘yicha III darajani olgan (TOPIK) hamda maxsus fanlarni o‘zlashtirgan talabalarga mahalliy namunadagi diplom beriladi va ular o‘qishning 3-bosqich bakalavr yo‘nalishini Puchon Universitetida (Janubiy Koreya) davom ettiradilar.
Til sinovlaridan o‘tmagan talabalarga mutaxassislikka egaligini tasdiqlovchi va kasbi bo‘yicha ishlash huquqini beruvchi mahalliy namunadagi diplom beriladi. Maxsus fanlardan «4» yoki «5» baho olgan, lekin koreys tilidan 3-darajani (TOPIK) ola olmagan talabalarga kelgusi yilda koreys tilidan 3-darajani (TOPIK) olishlari yana bir imkoniyat beriladi. Agar talaba imtihonni muvaffaqiyatli topshirsa va koreys tilidan 3-darajani (TOPIK) olsa, u kelgusida 3 –bosqich bakalavr yo‘nalishini Puchon Universitetida (Janubiy Koreya) davom ettirish uchun ariza berishi mumkin.

Новая ниша на рынке профессий: ТПКИТ начал подготовку разработчиков устройств управления
С 1 марта 2019 года начался процесс обучения первых студентов нового для Узбекистана факультета «Разработка и обслуживание устройств управления».
Для нового факультета весь этаж учебного корпуса ТПКИТ оборудован в соответствии со стандартами и дизайном Университета Пучон. Лаборатории для практических занятий предоставлены партнерами из Южной Кореи. Учебный план также представлен пучонским университетом и адаптирован под образовательные стандарты Республики Узбекистан. Преподаватели колледжа прошли стажировку в Южной Корее.
После окончания 2-ого курса студенты, получившие по корейскому языку 3 уровень (TOPIK) и успешно усвоившие специальные дисциплины, получат государственный диплом о профессии местного образца и продолжат обучение на 3-ем курсе бакалавриата в Университете Пучон (Южная Корея).
Студентам, не прошедшим квалификацию, будет выдан государственный диплом местного образца, подтверждающий их владение специальностью и дающий право работать по профессии. Тем, кто получил по спец. дисциплинам «4» или «5», но не смог получить по корейскому языку 3-ий уровень (TOPIK), на следующий год обучения предоставляется повторная возможность сдать экзамен по корейскому языку. Если студент сдаст экзамен успешно и получит по корейскому языку 3-ий уровень (TOPIK), то он сможет подать заявку для дальнейшего продолжения обучения на 3-ем курсе бакалавриата в Университете Пучон (Южная Корея).