IT-Park “Sturgeon Capital LTD” (Buyuk Britaniya) investitsiya fondi bilan hamkorlik aloqalarini oʻrnatdi.
Sturgeon Capital – Markaziy Osiyo va Kavkazdagi Yangi Ipak yoʻli mintaqasiga investitsiya kiritishda 10 yildan ortiq tajribaga ega boʻlgan Britaniyaning investitsion kompaniyasidir.
Uchrashuvda tomonlar Oʻzbekistondagi texnologik ekotizim, startap-segmentlar va venchur moliyalashtirishni rivojlantirish, xususan:
qoʻshma moliyalashtirish modelini va aniq startap loyihalariga investitsiya kiritish imkoniyatlarini aniqlash, baholash va kelishish jarayonini ishlab chiqish;
startap loyihalarni moliyalashtirish yoki hamkorlikda moliyalashtirish;
mintaqada xususiy investitsiyalar oʻsishini ragʻbatlantirish uchun xatarlarni kamaytirish boʻyicha moliyaviy vositalarni ishlab chiqish;
dasturlarda qatnashish va / yoki venchur moliyalashtirish boʻyicha eng yaxshi tashabbuslar va usullar bilan almashish;
Oʻzbekistonning startap ekotizimiga qiziqqan xorijiy venchur kapital fondlariga maslahat berish boʻyicha hamkorlik qilish va aloqalarni davom ettirish istagini bildirdilar.

Новый партнер IT Park — Sturgeon Capital LTD
IT Park установил партнерские отношения c инвестиционным фондом Sturgeon Capital LTD (Великобритания).
Sturgeon Capital – британская инвестиционная компания с более чем 10-летним опытом инвестирования в регион Нового шелкого пути в Центральной Азии и на Кавказе.
На встрече Стороны выразили желание сотрудничать и поддерживать отношения в развитии технологических экосистем, стартап-сегментов и венчурного финансирования в Узбекистане в частности в:
•  разработке модели совместного финансирования и ее процесса для выявления, оценивания и согласования возможностей для инвестиций в конкретные стартап-проекты;
•  финансировании или софинансировании стартап-проектов;
•  разработке финансовых инструментов по снижению риска для стимулирования роста частных инвестиций в регионе;
•  участии в программах и/или обмене лучшими инициативами и методами поддержки венчурного финансирования;