“RRTM” DUK tomonidan rejali profilaktika o‘tkazilishi to‘g‘risida
O'zbekiston Respublikasi aholisiga televidenie dasturlarini uzluksiz va sifatli tarqatilishini ta'minlash maqsadida Radioaloqa, radioeshittirishlar va televideniye markazi - «RRTM» DUKning texnik vositalarini yillik rejalarda belgilangan muddatlarda o'chirib, profilaktika ishlari muntazam ravishda amalga oshiriladi.
“RRTM” DUKning raqamli teledasturlarni shakllantirish qurilmalarida, teleradio uzatkichlarida, antenna-fider tizimlarida va sunʼiy yo‘ldosh qabul qilish-uzatish qurilmalarida yarim yillik profilaktika ishlari joriy yilning 6-30 iyul kunlari o‘tkaziladi (jadval ilova qilinadi).
Shuningdek, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlarda ham 6-28 iyul kunlari soat 01:00 dan 10:00 gacha davlat, nodavlat, mahalliy va “Uzdigital TV” MCHJning tijorat telekanallarini uzatadigan raqamli teleuzatkichlarda jadval asosida yarim yillik profilaktika ishlari o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
To'xtalishlar kuzatilgan vaqtda abonent uskunasi (tyuner va televizor) sozlamalarini o'zgartirish tavsiya etilmaydi.

О проводимой плановой профилактической работе со стороны ГУП «ЦРРТ»
С целью бесперебойного и качественного обеспечения трансляции телевизионных программ населению Республики Узбекистан осуществляется отключение технических средств Центра радиосвязи, радиовещания и телевидения - ГУП «ЦРРТ» и проводятся профилактические работы.
Профилактические работы на устройствах по формированию цифровых телепрограмм, телерадиовещательных устройствах, антенна-фидерных устройствах и устройствах по передаче и приему со спутниковых устройств ГУП «ЦРРТ» будут проводиться 6-30 июля текущего года (таблица прилагается).
Также, на территории Республики Каракалпакстан и областях будут проводиться плановые полугодовые профилактические работы в период 6-28 июля с 01:00 до 10:00 цифровых телепередатчиках, транслирующих телепередачи государственных, негосударственных, местных, а также коммерческих телеканалов ООО «Uzdigital TV».
В случаях перебоев не рекомендуется менять параметры абонентского оборудования (тюнера и телевизора).