Қорақалпоғистон Республикаси Электромагнит мослашув хизматидаги спорт ва соғломлаштириш тадбирлари хақида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 30 октябрдаги “Соғлом турмуш тарзини кенг тадбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПФ‑6099‑сон фармони ҳамда “ЭМММ” ДУКнинг 2020 йил 19 ноябрдаги 244‑сон буйруғи асосида Касаба уюшмаси қўмитаси томонидан ҳудудий бўлинмалар ходимларининг жисмоний тарбия ва оммавий спорт билан шуғулланиши учун кенг имкониятлар яратилган.
Имкониятдан тўғри фойдаланаётган ходимларимиз соғлом турмуш тарзини шакллантириш мақсадида спортнинг мини футбол ва сузиш турлари билан мунатазам шуғулланиб келишмоқда.
“Электромагнит мослашув маркази” ДУКнинг “Соғлом турмуш тарзини кенг татбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш” чора-тадбирлари режасига асосан хизматимиз ходимлари ўртасида спортнинг шахмат ва шашка тури бўйича мусобақа ўтказилди. Мусобақа қизғин ва кўтаринки рухда ўтди. Ғолиблар фахрий ёрлиқлар ва эсдалик совғалари билан тақдирландилар.
Ташкил этилган спорт машғулотлари ва мусобақалар, ходимлар ўртасида соғлом турмуш тарзини шакллантириб, бўш вақтларини мароқли ўтишига шароит яратмоқда.

На основании Указа Президента Республики Узбекистан от 30 октября 2020 года ПФ 6099 «О мерах по широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта» и приказа ГУП “ЦЭМС” от 19 ноября 2020 года №244 профсоюзный комитет создал широкие возможности заниматься физической культурой и массовым спортом для сотрудников региональных подразделений.
В целях сформировать здоровый образ жизни и пользуясь возможностью, наши сотрудники регулярно занимаются мини-футболом и плаванием.
А также, в соответствии с планом мероприятий ГУП “ЦЭМС” «Широкое внедрение здорового образа жизни и дальнейшее развитие массового спорта» среди сотрудников нашей службы были проведены соревнования по видам спорта шахмат и шашка. Соревнования прошли очень весело и оживленно. Победители были награждены почетными грамотами и сувенирами.
Организованные спортивные тренировки и соревнования формируют у сотрудников здоровый образ жизни и создают условия для увлекательного проведения свободного времени.