Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sadikov Shuxrat Muxamadjanovich Jizzax viloyatiga tashrifi munosabati bilan Jizzax viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda EMMM DUK boshlig‘i R.P.Mansurov, viloyat aloqa tashkilotlari hodimlari ishtirok etishdi. EMMX boshlig‘i Dilshod Usmanov tomonidan korxonada amalga oshirilgan hamda kelgusida rejalashtirilayotgan ishlar to‘g‘risida ma’lumot berildi.
Jumladan viloyatda raqamli televideniya va radio, mobil aloqa kompaniyalari signallarining qamrovlari holati bo‘yicha axborot berdi.
Vazir viloyat soxa korxonalarining viloyat xududida mobil aloqa qamrovi mavjud bo‘lmagan olis va tog‘li axoli maskanlarini imkon qadar aloqa bilan ta’minlash, qulayliklar yaratish hamda raqamli TV dasturlarini yetkazishda birgalikda tizimli ishlash jarayonlarini kuchaytirish bo‘yicha ko‘rsatmalar berdi.

О встрече Министром по развитию информационных технологий и коммуникаций
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шухрат Мухаммаджанович Садыков в рамках посещения Джизакской области провел встречу в Службе электромагнитной совместимости Джизакской области.
При встрече присутствовали начальник ГУП ЦЭМС Мансуров Р.П., начальник СЭМС Джизакской области Усманов Д.Ю. и сотрудники предприятий отрасли. Начальник СЭМС осветил осуществляемые работы предприятия, а также планы на будущее.
В частности проинформировал о состоянии цифрового телевидения и радио, охвата сигналом компаний мобильной связи в области.
Министр дал поручения по усилению совместной работы предприятий связи области по обеспечению связью в местах, не охваченных сигналом мобильной связи и горных населенных пунктах, созданию дополнительных удобств, а также распространению программ цифрового телевидения.