Алоқа соҳасида юридик ва жисмоний шахсларни мурожаатлари бўйича 2017 йил 24 май куни Андижон шаҳрида ЭМММ ДУК бошлиғи ўринбосарининг сайёр қабули бўлиб ўтди
ЭМММ ДУКнинг юридик ва жисмоний шахсларни сайёр қабул қилиш жадвалига мувофиқ 2017 йил 24 май куни Андижон шахрида йиғилиш бўлиб ўтди. Йиғилишда юридик ва жисмоний шахсларни сайёр қабул қилиш ЭМММ ДУК бошлиғи ўринбосари А.Х.Хашимходжаев томонидан олиб борилди.
Сайёр қабул қилиш жараёнида қатнашчилар корхонанинг фаолияти ва вазифалари ҳамда ўтган давр давомида амалга оширилган ишлар тўғрисида маълумотга эга бўлдилар. Шундан сўнг Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2017 йил “Халқ билан мулоқот ва инсон манфаатлари йили” деб эълон қилинганлиги муносабати билан ушбу йўналиш бўйича корхона томонидан тузилган дастур асосида 2017 йил 1-чорак давомида амалга оширилган ишлар ҳамда алоқа соҳасини ривожлантиришга оид масалалар муҳокама қилинди.
Йиғилиш давомида қатнашувчилар соҳани ривожлантириш ҳамда сифатли хизмат кўрсатиш жараёнларини амалга ошириш бўйича айрим муаммоларга дуч келаётганликларини айтиб ўтдилар. Рухсатномалар расмийлаштирилишида айрим қонун хужжатларига ўзгартиришлар киритилиши ҳамда янги технологиялар учун янги қонун хужжатлари ишлаб чиқлиши тўғрисида таклифлар берилди.
ЭМММ ДУК бошлиғи ўринбосари А.Х.Хашимходжаев йиғилишда муҳокама қилинган масалалар эътиборсиз қолдирилмаслигини таъкидлаб ўтди. Шу билан бирга бундай йиғилишлар келажакда кўпроқ ташкил қилинишини маълум қилди.

В соответствии с графиком выездных приёмов руководителей ГУП ЦЭМС, 24 мая 2017 года в городе Андижан состоялся приём физических и юридических лиц со стороны заместителя начальника Хашимходжаевым Аваз Хабибуллаевичем.
На приеме посетители были проинформированы о деятельности и функциях предприятия, проделанных работ за прошедшее время, а также обсуждались планы развития в сфере телевидения, связи, телекоммуникаций и информационных систем. Были обсуждены итоги проделанных работ 1-го квартала, о реализации на предприятии программы «Год диалога с народом и интересов человека».
В ходе собрания участники приёма рассказали, о своих насущных проблемах задавали вопросов, которые назревали в ходе работ участников для упущения качество предоставляемых услуг в сфере связи. Со стороны участником мероприятия были, предложены разработать новые законы для новейших технологий связи.
Заместитель начальника ГУП ЦЭМС отметил, что вопросы и предложения, которые обсуждались на мероприятии не останутся без внимания, а также в дальнейшем будет регулярно проводит такие встречи.