Наманганда ўтказилган сайёр қабул тўғрисида!
2017 йил 28 февраль куни Наманган вилояти, Наманган шахридаги Ёшлар марказида “Халқ билан мулоқот ва инсон манфаатлари йили” доирасида Ўзбекистон Республикаси Ахборот Технологиялари ва Коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги раҳбарлари томонидан сайёр қабул ўтказилди. Сайёр қабулни Ўзбекистон Республикаси Ахборот Технологиялари ва Коммуникацияларини ривожлантириш вазири ўринбосари Иброхим Джураев олиб борди.
Вазир ўринбосари Иброхим Джураев вилоятдаги алоқа соҳаси хусусида ижобий фикрларни билдирган холда, хали бу борада қилиниши зарур бўлган ишларнинг мавжуд эканлигига алохида эътибор қаратди.
Ташкил этилган сайёр қабулга вазирлик таркибидаги корхоналар, ташкилотлар раҳбар ва ишчи ходимлари, алоқа соҳасига йўналтирилган коллеж ўқитувчилари ва ўқувчилари ҳамда вилоятимиздаги тадбиркорлардан иборат жаъми 300 га яқин иштирокчилар қатнашдилар. Қабул давомида қатнашчилар томонидан соҳага оид 30 дан ортиқ саволлар бўлди. Уларда асосан алоқа иши билан боғлиқ, чунончи, интернет ва IPTV хизматлари, рақамли телевидения, мобил алоқа, шунингдек тадбиркорликни йўлга қўйиш борасидаги масалалар кўтарилди ҳамда ушбу саволларга атрофлича жавоблар олинди.
Ўзбекистон Республикасининг «Жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари тўғрисида»ги Қонунининг ижросини таъминлаш борасида амалга оширилаётган ишлар ҳамда соҳага оид келиб тушаётган мурожаатларни кўриб чиқиш тартиби бўйича тушунтиришлар бериб ўтилди. Мурожаатларни ўз вақтида хал этиш учун, тегишли идоралар зиммасига юклатилиниб, назоратда туриши эслатилди.
Тадбирда иштирок этган Наманган вилояти ЭММХ ходимлари ҳам тадбир иштирокчилари томонидан берилган саволларга жавоб бериб фаол иштирок этдилар
Вазир ўринбосари ўтказилган сайёр қабул давомида барча ёритиб ўтилган масалалар, берилган саволлар ва таклифлар юзасидан белгиланган тартибда чора-тадбирлар амалга оширилишини таъкидлаб, айрим масалалар юзасидан Наманган вилоятидаги ташкилот ва корхоналар рахбарларига топшириқлар бериб ўтди.

О выездном приёме в г. Намангане
28 февраля 2017 года  в г. Намангане Наманганской области в центре «Ёшлар» в рамках «Года диалога с народом и интересов человека» руководство Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан провело выездной приём.
Выездной приём провел заместитель министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Иброхим Джураев.
Заместитель министра Иброхим Джураев дал положительную оценку развитию сферы связи по области. Уделил внимание на необходимость выполнения обязательств, поставленных перед специалистами отрасли.
На выездном приёме участвовали свыше 300 человек. Среди них организации, состоящие в ведомстве министерства, руководители и сотрудники организаций, преподаватели и студенты профессиональных колледжей, в том числе и предприниматели области. Во время приёма со стороны участников было задано свыше 30 вопросов, в частности относительно услуг интернета, IPTV, цифрового телевидения, мобильной связи. Обсуждались задачи по дальнейшему развитию предпринимательства в области. На все вопросы участники получили исчерпывающие ответы.
В целях обеспечения исполнения закона Республики Узбекистан об «Обращениях физических и юридических лиц» были даны дополнительные разъяснения о проводимых работах, о порядке ознакомления и принятых решений по обращению граждан.
Сотрудники СЭМС Наманганской области также активно приняли участие, ответив на множество вопросов участников.
Учитывая освещенные проблемы, вопросы и идеи, в конце приёма заместитель министра дал поручения по отдельным нерешенным проблемам руководителям организаций и предприятий Наманганской области.