Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг 2017 йил 19 майдаги 24-8/3050 сонли хатига асосан Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги Тошкент ахборот технологиялари университети Қарши филиали ва Қашқадарё вилояти ЭММ хизмати ўртасида маънавий-маърифий тадбирларни ўтказиш бўйича режаси тасдиқланган.Ушбу режага мувофиқ, 2017 йил 5 октябр куни Қашқадарё вилояти ЭММ хизмати барча ходимлари иштирокида университетнинг Қарши филиали гуманитар ва ижтимоий фанлар кафедраси ўқитувчилари томонидан навбатдаги маънавий-маърифий семинар ташкил этилди.
Семинар “2017-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича ҳаракатлар стратегияси” мавзусида бўлиб ўтди. Тадбир иштирокчилари ўзларини ушбу мавзу юзасидан фикр мулоҳазаларини билдириб ўтдилар. Шунингдек тадбирда ходимлар ўзларини қизиқтирган саволларда давра суҳбатини олиб бордилар.

В соответствии с письмом Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан от 19 мая 2017 года №24-8/3050, был утвержден план проведения духовно-просветительских мероприятий в СЭМС Кашкадарьинской области совместно с Каршинским филиалом Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий. Согласно этому плану, 5 октября 2017 года преподавателями кафедры гуманитарных и социальных наук Каршинского филиала ТУИТ был организован очередной семинар на тему “Стратегия действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017–2021 годах”. В нем приняли участие все сотрудники СЭМС Кашкадарьинской области.
Участники мероприятия приняли активное участие и выражали свое мнение, а также получали исчерпывающие ответы на интересующие их вопросы.