Loyihani amalga oshirishda Koreyaning Eksimbank mablag‘larini jalb qilish nazarda tutilgan bo‘lib, Bilim almashinuv dasturini amalga oshirishdan avval Koreya tadqiqot universiteti va biznes fondi (Korea University Research & Business Foundation) tomonidan mamlakatimizda bu yo‘nalishdagi ayni paytdagi holat bo‘yicha o‘rganishlar olib boriladi.
Mazkur loyiha doirasida Koreya mas’ul vakillarining delegatsiyasi 2016 yilning oktyabr oyida ham yurtimizga tashrif buyurib, "Elektron hukumat" tizimini rivojlantirish, UZINFOCOM markazlari, "O‘zbekiston pochtasi" AJ faoliyati bilan tanishgan, Toshkent shahri va To‘ytepa shaharlarida o‘rnatilishi ko‘zda tutilayotgan infokiosklarning o‘rni va binolari o‘rganib chiqilgan edi.
Joriy yilning 4 yanvar kuni delegatsiya vakillari bilan vazirlikda o‘tgan uchrashuvda infokiosklarni o‘rnatish masalalari, Yagona portaldagi eng ommabop va talab yuqori xizmatlar, aholi va biznes sohasi uchun yangi dolzarb xizmatlarni joriy etish masalasi muhokama qilindi.
Shuningdek, Koreya delegatsiyasi "O‘zbektelekom" AK hamda Toshkent shahridagi Yunusobod tumani notarial idorasiga tashrif buyurdi, Samarqand shahrida bo‘lib, ushbu muassasalarning viloyat bo‘linmalari faoliyati bilan tanishdi.
Tashrif doirasidagi o‘rganishlar xulosalari 7 yanvar kuni bo‘lib o‘tadigan yakunlovchi uchrashuvda taqdim etiladi.

Обсуждаются вопросы расширения доступа населения к услугам системы «Электронное правительство»
В период с 3 по 9 января в Узбекистане находится делегация Республики Корея по разработке ПТЭО (Pre-Feasibility Study) проекта «Расширение доступа населения к услугам системы «Электронное правительство» в рамках Программы технического содействия Knowledge Sharing Program (KSP).
Во исполнение постановления Президента Республики Узбекистан от 16 мая 2016 г. №ПП-2530 реализуется проект «Расширения доступа населения к услугам системы «Электронное правительство».
Проектом подразумевается привлечение кредита Эксимбанка Кореи, в связи с чем, проводятся пред проектные изучения в рамках программы технического содействия KSP. Изучения проводятся со стороны консалтинговой компании Korea University Research & Business Foundation.
В октябре т.г. был организован первый визит данной компании, в рамках которой были проведены рабочие встречи в Мининфоком, Центре развития системы «Электронное правительство», Центре UZINFOCOM, АО «Узбекистон почтаси», а также были изучены объекты, предназначенные для установки инфокиосков в г. Ташкент и г. Тойтепа Ташкентской области.
4 января в рамках визита делегации в Мининфоком прошла встреча в котором были обсуждены вопросы установки инфокиосков, самых популярных услуг на Едином портале и возможность внедрения новых актуальных услуг для населения и бизнеса.
Также, в рамках визита делегация провела встречу в АК «Узбектелеком» и посетила нотариальную контору Юнусабадского района города Ташкента.
Кроме того делегация планирует встречи в Центре «Одно окно» в г.Самарканд, в Самаркандском филиале АК «Узбектелеком» и АО «Узбекистон почтаси», а также посещение нотариальной конторы в г.Самарканд.