ЭМММ ДУК ходимларини Москва алоқа ва информатика техник университетидаги малака ошириш институтида малакасини оширгалиги хақида
Жорий 2017 йилнинг 9-13 октябр кунлари бир гурух Электромагнит мослашув маркази Давлат унитар корхонаси ходимлари А.Юсупов, Ш.Мирзаходжаева, К.Нуриддинов, Л.Исраилова, М.Абидходжаева, У.Шерматовлар Москванинг алоқа ва информатика техник университетидаги Малака ошириш институтида (Институт) «Повышение квалификации руководителей и специалистов служб и отделов качества» ва «Анализ финансовой отчетности и экономическое обоснование управленческих решений» мавзулар асосида малакасини оширишди.
Қуйидаги мавзуларни ёритиш бўйича Институтнинг юқори малакали ўқитувчиларидан Юлия Михеенко жалб этилган. Малака ошириш аудиторияси замонавий техника ва иш қуроллари билан жихозланган. Ўқитувчи ўз машғулотларини Институт директори томонидан тасдиқланган режага асосан олиб борди.
Малака ошириш курсининг муваффақиятли якунларига асосан барча иштирокчиларга махсус Гувоҳномалар тақдим этилди.
Хулоса қилиб айтганда, Институтда малака ошириш жараёнида ўқитувчи ўзини жуда юқори малакали эканлигини тасдиқлади ва мен тингловчи сифатида ўзимни барча қизиқтирган саволларимга жавоб олдим деб хисоблайман. Шу билан бирга ўқув жараёнида қўлланилган ўқув материаллари бизга электрон шаклда тақдим этилди. Институт томонидан ташкиллаштирилган малака ошириш курсини жуда қизиқарли ва келажакда иш фаолиятимда фойдали бўлади деб хисоблайман.
Хизмат сафари якунлари бўйича таклифим: - Ортирилган билимларнинг қимматлилигини ва иш фаолиятимизга фойдалилигини инобатга олиб Москванинг алоқа ва информатика техник университетидаги Малака ошириш институти билан хамкорликданмамнунлигимни такидлайман.

В соответствии с планом задания c 09.10.2017г. по 13.10.2017г. сотрудники ГУП ЦЭМС А.Юсупов, Ш.Мирзаходжаева, К.Нуриддинов, Л.Исраилова, М.Абидходжаева, У.Шерматов проходили обучение в Институте повышения квалификации Московского технического университета связи и информатики по тематикам «Повышение квалификации руководителей и специалистов служб и отделов качества» и «Анализ финансовой отчетности и экономическое обоснование управленческих решений».
Для преподавания предметов привлечен высококвалифицированный специалист института. Аудитория оснащена современными технологиями для эффективного проведения занятий. Преподаватель проводил свои занятия согласно плану, утвержденному директором ИПК МТУСИ.
По удовлетворительным итогам обучения всем учащимсясо стороны администрации ИПК МТУСИ выручено «Удостоверение о повышении квалификации».
В целом я считаю, в процессе обучения преподаватель МТУСИ показала высокий уровень компетентности, и я как слушатель получил ответы на все интересующие меня вопросы. Также были предоставлены все учебные материалы, по которым проводилось обучение. Организованный курс обучения со стороны ИПК МТУСИ очень интересный. Было очень полезно общение и обмен мнениями и видениями в процессе обучения с представителями института повышения квалификации Московского технического университета связи и информатики.
Предложения по итогам командировки: - Учитывая ценность полученных знаний для использованных их в нашей работе считаю целесообразным продолжить сотрудничество с Институтом повышения квалификации Московского технического университета связи и информатики.