O‘zbekiston Respublikasi Mehnat kodeksiga va O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni Saqlash Vazirligining 2012-yil 7-iyuldagi 200-son “Xodimlarni tibbiy ko‘rikdan o‘tkazish tartibi to‘g‘risida”gi buyrug‘iga asosan 2022-yil 7-iyul kuni Farg‘ona viloyati ko‘ptarmoqli poliklinikasida Farg‘ona viloyati EMMX xodimlari navbatdagi tibbiy ko‘rikdan o‘tkazildi.
O‘tkazilgan tibbiy ko‘rik xodimlar sog‘lig‘idagi o‘zgarishlarni aniqlash va har qanday kasallikni oldini olish uchun juda muhim hisoblanadi. Navbatdagi o‘tkazilgan tibbiy ko‘rik xulosasiga ko‘ra, Farg‘ona viloyati EMMX barcha xodimlari sog‘lom va o‘zlariga biriktirilgan ishlarni bemalol bajarishlari mumkin.

Очередной медицинский осмотр в Ферганской области
Согласно Приказу Министерства Здравоохранения Республики Узбекистан от 7 июля 2012 года № 200 «Об утверждении положения о порядке проведения медицинского осмотра сотрудников» и Трудовому кодексу Республики Узбекистан 7 июля 2022 года сотрудники Службы Электромагнитной совместимости Ферганской области прошли очередной медицинский осмотр в Ферганской областной многопрофильной поликлинике.
Медицинский осмотр очень важен для выявления изменений в состоянии здоровья работников и предотвращения каких-либо заболеваний. По заключению очередного медосмотра все работники СЭМС Ферганской области здоровы и спокойно могут выполнять возложенные на них задачи.