Sud boshqaruvchilari uchun onlayn xizmat!
Sud boshqaruvchilarini attestatsiyadan (qayta attestatsiyadan) o‘tkazish va malaka attestatini berish my.gov.uz orqali amalga oshiriladi.
Bilamizki, Sud tomonidan bankrot deb topish va korxonalarni tugatish bo'yicha tegishli ishlarni amalga oshirishda aynan Sud boshqaruvchilari ishtirok etadi.
Arizani ko‘rib chiqish uchun to‘lanadigan yig‘im miqdori — 330 000 so'm (BHMning bir baravari)
– my.gov.uz orqali topshirilganda esa – 297 000 so‘m (0,9 BHM)
– Murojaat 3 ish kunida ko‘rib chiqiladi.
– Barcha toifadagi attestatlarning amal qilish muddati – 5 yil
▪️Mazkur xizmat to'liq BPR qilingan bo'lib, xorijiy ta’lim muassasasidan olingan diplom nostrifikatsiya qilinganligi bo'yicha guvohnoma;
▪️ sud boshqaruvchisini tayyorlash o‘quv kursini o‘taganligi to‘g‘risida guvohnoma;
▪️ fuqarolik va iqtisodiy sud ishlarini yuritish bo‘yicha advokat litsenziyasi foydalanuvchidan emas, balki “Raqamli hukumat” tizimi idoralararo integratsiyalashuv platformasi orqali mustaqil ravishda davlat tashkilotlaridan so‘rab olinadi.

Аттестация (переаттестация) претендентов на администраторов суда и выдача им квалификационного аттестата осуществляется через my.gov.uz.
Мы знаем, что именно судебные администраторы участвуют в осуществлении судом соответствующей работы по объявлению банкротства и ликвидации предприятий.
Размер пошлины, которую необходимо оплатить за рассмотрение заявления, составляет 330 000 сум (единоразовый БРВ)
– при подаче через my.gov.uz - 297 000 сум (0,9 БРВ)
– Заявка будет рассмотрена в течении 3-х рабочих дней.
– Срок действия всех категорий аттестатов 5 лет.
Данная услуга считается полностью автоматизированным, так как следующие документы запрашиваются не у пользователя, а самостоятельно у государственных организаций через межведомственную интеграционную платформу системы «Цифровое правительство»