Joriy yilning 7-noyabr kuni “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasi markaziy apparati bo‘lim va xizmatlari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlar Elektromagnit moslashuv xizmatlari xodimlari uchun “ZOOM” ilovasi orqali o‘quv soati o‘tkazildi.
O‘quv soatida xodimlar tomonidan quyidagi qonun va qarorlar tushuntirildi:
O‘zbekiston Respublikasi “Davlat mulkini boshqarish sohasi takomillashtirilishi munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasining ayrim  qonun hujjatlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi 2024-yil 22-oktabrdagi O‘RQ-980-son Qonuni;
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Butunjahon internet tarmog‘ida axborot xavfsizligini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2018-yil 5-sentabrdagi 707-son qarori;
O‘zbekiston Respublikasi “Fazoviy ma’lumotlar sohasini tartibga soluvchi ayrim normativ-huquqiy hujjatlarni tasdiqlash to‘g‘risida”gi 2022-yil 26-oktabrdagi 620-son qarori.

7 ноября текущего года через платформу «ZOOM» был проведён очередной час правового обучения для сотрудников центрального аппарата ГУП «Центр электромагнитной совместимости», Служб электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан и областей.
В ходе учебного часа сотрудники разъяснили следующие Законы и постановления:
Закона Республики Узбекистан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Узбекистан в связи с совершенствованием сферы управления государственным имуществом» от 22.10.2024 г. № ЗРУ-980.
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан «О мерах по совершенствованию информационной безопасности во всемирной информационной сети Интернет» 5 сентября 2018 года № 707.
Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан «Об утверждении некоторых нормативно-правовых актов, регулирующих сферу пространственных данных республики узбекистан» от 26.10.2022 г. №620.