TATU hamda Belarus davlat informatika va radioelektronika universiteti qo‘shma fakulteti ish rejasi imzolandi
18-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi o‘rinbosari Olimjon Umarov boshchiligidagi delegatsiya a’zolari Belarus davlat informatika va radioelektronika universiteti (BDIRU)ga tashrif buyurdi.
Uchrashuv ishtirokchilari BDIRU ta’lim va ilmiy faoliyati hamda xalqaro hamkorligining asosiy yo‘nalishlari bilan tanishdilar.
19-iyun kuni Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti (TATU) rektori To‘lqin Teshabaev hamda Belarus davlat informatika va radioelektronika universiteti (BDIRU) rektori Vadim Bogush 2019-2020 o‘quv yili uchun ta’lim dasturlarini amalga oshirish bo‘yicha qo‘shma “Axborot texnologiyalari” fakulteti ish rejasini imzoladilar.
Shuningdek, tomonlar fakultetda o‘quv jarayonini tashkil etishning o‘ziga xos xususiyatlarini, hamda O‘zbekiston talabalarini BDIRUda integratsiyalashgan o‘qitish imkoniyatlarini muhokama qildilar.

18 июня узбекская делегация под руководством первого заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Олимжона Умарова посетила Белорусский государственный университет информатики и радиоэлектроники (БГУИР).
19 июня ректор Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий (ТУИТ) Тулкин Тешабаев и ректор Белорусского государственного университета информатики и радиоэлектроники (БГУИР) Вадим Богуш подписали план работы совместного факультета информационных технологий по реализации образовательных программ для 2019-2020 учебного года.
Кроме того, стороны обсудили особенности организации учебного процесса на факультета, а также возможности интегрированного обучения узбекистанских студентов в БГУИР.