Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining “26-yanvar – Davlat bojxona xizmati organlari xodimlari kuni” hamda milliy bojxona xizmati tashkil etilganligining 30 yilligi bayrami munosabati bilan tabrigi
Ta’kidlash kerakki, bojxona organlari mamlakat iqtisodiy xavfsizligi va manfaatlarini ta’minlashda asosiy tayanch va himoyachilardan biri hisoblanadi. Bugun soha tomonidan erishilayotgan ijobiy natijalar va sohani yanada takomillashtirish borasida amalga oshirilayotgan islohotlar nafaqat har bir bojxonachi, balki yurtimizning har bir fuqarosida g‘urur, faxr va iftixor tuyg‘ularini uyg‘otmoqda, desak, yanglishmagan bo‘lamiz. Hurmatli bojxonachilar! Sizlarga sharafli, shu bilan birga, mashaqqatli va mas’uliyatli kasbingizni fidokorona davom ettirishlaringizni tilab, barchangizga sihat-salomatlik, xonadoningizga qut-baraka, kelgusidagi ishlaringizga ulkan zafarlar tilaymiz.   O'zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi jamoasi

Поздравление Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций в связи с 26 января – Днем сотрудников органов Государственной таможенной службы Республики Узбекистан и 30-летием создания национальной таможенной службы
Следует отметить, что таможенные службы являются одной из основ и стражей экономической безопасности и интересов страны. Достигнутые в этой сфере положительные результаты и осуществляемые реформы с целью дальнейшего ее совершенствования вселяют чувство гордости и воодушевления не только в сердце каждого сотрудника таможенных служб, но и каждого гражданина нашей страны. Уважаемые сотрудники таможенных служб! Желаем вам и дальше продолжать самоотверженно осуществлять свою славную и вместе с этим ответственную и нелегкую работу. Желаем вам крепкого здоровья, семейного процветания, больших достижений на профессиональном поприще. Коллектив Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан