O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 29 yilligi va Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan AKT vazirligining bayram tabrigi
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi jamoasi o‘z hayotini Vatanni himoya qilishdek eng ulug‘ va olijanob ishga bag‘ishlagan barcha yurtdoshlarimizni O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 29 yilligi va 14-yanvar - Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan samimiy tabriklaydi.
Jahondagi vaziyat shiddat bilan o‘zgarib, dunyoning ayrim mintaqalarida ahvol keskinlashib, tahdidlar xavfi ortib borayotgan bir paytda yurtimizda tinchlik va osoyishtalik hukmron ekanligi xalqimizning jamiyatimizda barqarorlikni va taraqqiyotimizni ta’minlovchi eng muhim omili – tinchlikni qadrlashini yanada yaqqol isbotlab bermoqda.
Botir va jonkuyar farzandlarni tarbiyalab voyaga yetkazgan hurmatli ota-onalarga, harbiy xizmatchilarimizga o‘z muqaddas burchini ado etishda hamisha tog‘dek tayanch bo‘lib kelayotgan ularning oila a’zolariga chuqur minnatdorchilik bildiramiz.
Barcha yurtdoshlarimizga Vatanimizga sidqidildan xizmat qilishdek sharafli vazifani ado etishda mustahkam sog‘lik, ulkan muvaffaqiyatlar, kuch-g‘ayrat, oilalariga esa yangi – 2021-yilda fayzu baraka va baxt-saodat yor bo‘lishini tilaymiz.

Праздничное поздравление Министерства ИКТ в связи с 29-летием образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Днем защитников Родины
Коллектив Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан от всей души поздравляет народ Узбекистана с 29-летием образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Днем защитников Родины!
Именно сейчас, в период глобальных изменений и ухудшения ситуации в ряде регионов и усиления угроз в мире, ясно ощущается, насколько важны царящие в родном крае мир и спокойствие — главные факторы стабильности и процветания в обществе.
Мы выражаем глубокую признательность уважаемым родителям, воспитавшим и вырастившим храбрых и преданных детей, семьям военнослужащих, являющихся всегда их опорой при выполнении священного долга.
Желаем всем нашим соотечественникам крепкого здоровья, больших успехов, сил и энергии в деле служения Отчизне, а также счастья и благополучия вашим семьям в новом 2021 году!