Ўзбекистон вакиллари Европада
«Ўзбекистон-Германия» дўстлик жамияти 1998 йилнинг 27 ноябрида ташкил этилиб Ўзбекистон Республикасининг Адлия вазирлигида рўйхатдан ўтказилган бўлиб унинг асосий вазифаси икки мамлакат ўртасидаги дўстлик, маданий-маърифий алоқаларини ривожлантириш, Германияда Ўзбекистон Республикасини иқтисодий, маданий-маърифий ва илмий муносабатларда ишончли хамкор сифатида таништириш, шунингдек демократик асослардаги мустақил давлат эканлигини намоён қилиш мақсадларига қаратилган, бундан ташқари жамият ўз низоми вазифаларига асосланиб фаолият юритади.
«Ўзбекистон-Германия» дўстлик жамияти ўз-ўзини бошқарувчи нодавлат-нотижорат ташкилий тузилма бўлиб, Ўзбекистон - Германия халқлари ўртасидаги маданий-маърифий алоқаларни ривожлантириш ва мустаҳкамлашга хизмат қилади.
«Ўзбекистон-Германия» дўстлик жамияти доимо илм-фан, маданият, санъат, маърифат ва тадбиркорлик сохасида хамкорларни излаб топишга ва шу орқали мамлакатда қулай инвестицион муҳит яратишга интилади.
2017 йилнинг 27 ноябрдан 4 декабргача Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги таркибига кирувчи соҳа корхона ва ташкилотларидан бир гуруҳ вакиллар «Ўзбекистон-Германия» дўстлик жамияти томонидан ташкил этилган саёхат сафарига  асосан Европа давлатларига ташриф буюришди. Кўп йиллик ҳалол меҳнати, корхона ривожига қўшган улкан ҳиссаси инобатга олиниб Сирдарё вилояти электромагнит мослашув хизмати  бошлиғи - Хожаниязов Илхом Ахмедовичга ҳам Европа давлатларига Ўзбекистон делегацияси таркибида хизмат сафарини амалга ошириш насиб этди.
Илхом Ахмедович битта корхонада (ЭМММ ДУКда) 37 йилдан бери ишлаб келмоқда, ўзининг меҳнат фаолияти давомида Фарғона, Бухоро, Самарканд, Жизаах вилоятлари раҳбари бўлиб ишлаган, хозирги кунда эса Сирдарё вилояти электромагнит мослашув хизмати раҳбари бўлиб ишлаб келмоқда.
Қайси вилоятда раҳбарлик қилмасин Илхом Ахмедович аввало барча мутахассислар томонидан ишни тўғри ташкил этишга, касб махоратларини мунтазам равишда ошириб боришга, корхона ходимлари орасида ўзаро ҳурматга асосланган соғлом дўстона муҳитни шакиллантиришга, барча ходимларни  корхонамиз олдида турган мақсад сари сафарбар этишга доимо катта эътибор бериб келган.
Республикамизнинг вилоят электромагнит мослашув хизмати ходимлари Илхом аканиўзининг устози деб билишади. Биз шогирдлари ҳам Хожаниязов Илхом Ахмедович айнан Сирдарё вилояти электромагнит мослашув хизмати раҳбари эканлигидан  фаҳрланамиз!

Представители Узбекистана в Европе
Общество дружбы «Узбекистан-Германия» создано и зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Узбекистан 27 ноября 1998 года и имеет своей целью организацию и развитие дружественных и культурно-просветительских связей между Узбекистаном и Германией, содействует формированию в Германии всестороннего и объективного представления о Республике Узбекистан как о суверенном, демократическом и правовом государстве, активном партнере в культурных и научных связях и осуществляет свою деятельность в соответствии с уставными задачами.
Общество дружбы «Узбекистан-Германия» является добровольным, самоуправляемым, неправительственным республиканским общественным объединением, организованным в целях развития культурно-просветительских связей народов Узбекистана и Германии.
Общество дружбы «Узбекистан-Германия» находится в постоянном поиске новых партнеров в сфере науки, культуры, искусства и образования, а также предпринимательства, что  должно содействовать созданию благоприятного инвестиционного климата.
С 27 ноября по 4 декабря 2017 года группа из работников предприятий и организаций в структуре Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, по организованному со стороны Общества дружбы «Узбекистан-Германия» туристическому туру, посетили страны Европы. Принимая во внимание самоотверженный многолетний труд, а также внесение огромного вклада в развитие нашего предприятия, начальник Службы электромагнитной совместимости Сырдарьинской области – Хожаниязов Ильхом Ахмедович был включён в состав делегации Республики Узбекистан, посетившей страны Европы.
Ильхом Ахмедович работает в одном предприятии (ГУП ЦЭМС) уже 37 лет. За период трудовой деятельности он руководил Службами электромагнитной совместимости Ферганской, Бухарской, Самаркандской, Джизакских областей, а на данный момент руководит Службой электромагнитной совместимости Сырдарьинской области.
В каком бы регионе он не был начальником, особое внимание уделялось правильной организации работы на предприятии, постоянному повышению профессиональных знаний работников, созданию здоровой дружелюбной среды для работников, основанной на взаимном уважении, а также объединению всех сотрудников для успешного выполнения поставленных задач перед нашим предприятием.
Сотрудники региональных подразделений нашего предприятия считают Ильхома Ахмедовича своим наставником. И мы – его ученики, гордимся тем, что Хожаниязов Ильхом Ахмедович является руководителем именно нашей Службы электромагнитной совместимости Сырдарьинской области.