Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Shermatov tomonidan soha korxona va tashkilotlari hamda hududiy boshqarmalar uchun videoselektor yig‘ilishi o‘tkazdi.
Unda tizim tashkilotlar tomonidan ko‘rsatilayotgan xizmatlar sifati va hajmini oshirish, yuridik va jismoniy shaxslarning murojaatlari bilan ishlash, ijro intizomi talablarining bajarilishi yuzasidan so‘z yuritildi.
Videoselektor davomida tizimdagi barcha tashkilotlarga raqamli iqtisodiyot bo‘yicha soha oldiga qo‘yilgan vazifalarning ijrosini ta’minlash, vazirlik markaziy apparatidagi mas’ul boshqarma va bo‘limlar ham tegishli yo‘nalishda hududlardagi muammo va dolzarb masalalar yechimiga e’tibor qaratishi ta’kidlandi.
Shuningdek, hududiy boshqarma boshliqlarining Vazirlik markaziy apparatidagi mas’ul boshqarma va bo‘limlari bilan hamkorlikda ustuvor loyihalar va vazifalar ijrosini tashkil etish, telekommunikatsiya infratuzilmasini bugungi kun talablaridan kelib chiqib yanada rivojlantirish masalalariga e’tiborni kuchaytirish bo‘yicha topshiriqlar berildi.
Shu bilan birga, yig‘ilish davomida sohani yanada rivojlantirish maqsadida kompleks chora-tadbirlar ishlab chiqish vazifalari topshirildi.
Malumot uchun:
Ushbu chora-tadbirlarga sizning ham aniq takliflaringiz va loyihalaringiz bo‘lsa, ularni ushbu onlayn forma orqali yuborishingizni so‘raymiz: https://bit.ly/3FAr2WL

Прошло обсуждение вопросов по организации исполнения поставленных руководителем страны задач по поднятию сферы ИКТ на качественно новый уровень
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Шерматов провел видеоселекторное совещание для подведомственных предприятий, организаций и территориальных управлений.
На нем были рассмотрены вопросы повышения качества и увеличения объема оказываемых услуг, работы с обращениями физических и юридических лиц, исполнения требований исполнительской дисциплины.
В ходе видеоселектора особое внимание было обращено по исполнению задач в рамках развития цифровой экономики, разрешению актуальных вопросов и проблем со стороны ответственных управлений и отделов Центрального аппарата в регионах.
Также были даны поручения по организации исполнения приоритетных задач и проектов ответственными территориальными управлениями Министерства совместно с управлениями и отделами Центрального аппарата, дальнейшему развитию телекоммуникационной инфраструктуры в соответствии с сегодняшними требованиями.
Была поставлена задача по разработке комплексных мер по дальнейшему развитию сферы.
Если у вас есть имеются конкретные предложения и проектные идеи по данным вопросам, вы можете направить их через онлайн-форму: https://bit.ly/3FAr2WL