Давлат божхона қўмитасининг Бухоро вилояти бошқармасида ўқув семинари ўтказилди
2019 йил 29 июнь куни Давлат божхона қўмитасининг Бухоро вилояти бошқармасида Бухоро вилояти ЭММХ ходимлари томонидан Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 1998 йил 10 июлдаги 293-сон Қарори билан тасдиқланган «Радиоэлектрон воситалар ва юқори частотали қурилмаларни сотиб олиш (узатиш), лойиҳалаштириш, қуриш (ўрнатиш), фойдаланиш ва Ўзбекистон Республикаси ҳудудига олиб кириш тартиби тўғрисидаги Низом» талабларини ижро этиш, шунингдек Бухоро вилояти ҳуқуқ тартибот идоралари билан ҳамкорликда 2019 йилда амалга ошириладиган чора тадбирлар режасига асосан ўқув семинари ўтказилди.
Ўқув семинарда Ўзбекистон Республикаси Адлия Вазирлиги томонидан 1998 йил 9 ноябрда 526-сон билан рўйхатга олинган «Ўзбекистон Республикаси божхона чегараси орқали радиоэлектрон воситалар ва юқори частотали қурилмаларни олиб ўтиш тартиби» шунингдек, Бухоро вилояти ЭММХ ва Давлат божхона қўмитаси Бухоро вилояти бошқармаси билан ҳамкорлиги масалалари муҳокама қилинди.
2019 йилнинг биринчи ярим йиллиги давомида Бухоро вилояти ЭММХ ва Давлат божхона қўмитаси Бухоро вилояти бошқармаси ходимлари иштирокида божхона чегарасидаги постларида Ўзбекистон Республикаси ҳудудига радиоэлектрон воситаларнинг ноқонуний олиб кирилишини аниқлаш юзасидан ҳамкорликда рейдлар ўтказилди.

В рамках выполнения плана совместных мероприятий по проведению учебных семинаров с правоохранительными органами Бухарской области на 2019 год, а также в целях усиления государственного контроля за выполнением требований «Положения о порядке приобретения (передачи), проектирования, строительства (установки), эксплуатации на территории Республики Узбекистан и ввоза из-за границы радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств», утверждённого Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 10 июля 1998 года №293, сотрудниками СЭМС Бухарской области 29 июня 2019 года проведён учебный семинар в Управлении Государственного таможенного комитета по Бухарскойской области.
На учебном семинаре были подробно рассмотрены требования «Порядка перемещения радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств через таможенную границу Республики Узбекистан», зарегистрированного в Министерстве Юстиции Республики Узбекистан от
9 ноября 1998 года №526, а также вопросы о порядке взаимодействия Службы ЭМС Бухарской области и Управления Государственного таможенного комитета по Бухарской области.
В течение первого полугодие 2019 года на таможенной границе были организованы совместные рейди по выявлении незаконного ввоза радиоэлектронных средств на территорию Республики Узбекистан сотрудников СЭМС Бухарской области и Управления Государственного таможенного комитета по Бухарской области.