2018 йил 4 декабрь куни Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги Тошкент ахборот технологиялари университети Урганч филиалининг мажлислар залида Хоразм вилояти Электромагнит мослашув хизмати томонидан ташкиллаштирилган, “Электромагнит мослашув маркази” Давлат унитар корхонасининг бошлиқ ўринбосари Хашимходжаев Аваз Хабибуллаевич бошчилигида сайёр қабул бўлиб ўтди. Қабулда ҳуқуқ тарғибот органлари, Вазирликнинг Хоразм вилояти ҳудудий бошқармаси, «Ўзалоқаназорат» Хоразм вилояти ҳудудий инспекцияси ходимлари, РЭВлардан фойдаланувчилар вакиллар ҳамда ТАТУ Урганч филиали ўқитувчи, талабалари иштирок этишди.
Учрашув давомида А.Хашимходжаев “Электромагнит мослашув маркази” Давлат унитар корхонасининг бугунги кунда соҳа корхоналари ўртасида тутган ўрни, республикамизда жорий этилаётган АКТнинг илғор ютуқлари, афзалликлари ва камчиликлари ҳақида гапириб ўтди. Шунингдек, Хоразм вилояти 2018 йил 1 декабрь ҳолатида рақамли телевидения 100 % ўтганлиги таъкидланди ва унинг аналог телевидениядан фарқларини ва ютуқлари тўғрисида иштирокчиларга маълумотлар бериб ўтди.
Учрашув сўнгида, радиоалоқа тизимини тартиблаштириш, РЭВлар ва ЮЧҚни рухсатнома бериш жараёнини енгиллаштириш, мобил алоқа тизимларини сифатини яхшилаш, маълумот узатиш тармоқларини тезкор ривожлантириш бўйича олиб борилаётган ишлар ва лойиҳалар тўғрисида саволлар тингланиб атрофлича жавоблар олинди.

4 декабря 2018 года в зале заседаний Ургенчского филиала ТУИТ имени Аль-Хорезми прошел выездной приём под руководством заместителя начальника ГУП «Центр электромагнитной совместимости» Хашимходжаева Аваза Хабибуллаевича. В приёме участвовали работники право охранительных органов, сотрудники территориального управления Мининфоком, сотрудники инспекции «Узсвязконтоль» Хорезмской области, пользователи РЭС, а также преподаватели и студенты Ургенчского филиала ТУИТ.
А.Хашимходжаев рассказал о роли Государственного унитарного предприятия «Центр электромагнитной совместимости» среди предприятий отрасли, о последних достижениях, преимуществах и о проектах ИКТ в Узбекистане.
Кроме того, он подробно рассказал о том, что на территории Хорезмской области по состоянию 1 декабря 2018 года 100 % внедрено цифровое телевидение, а также его отличия и преимущества от аналогового телевидения.
В конце встречи были рассмотрены вопросы об упрощении выдачи разрешительных документов на РЭС и ВЧУ, об улучшении качества систем мобильной связи и об ускоренном развитии сетей передачи данных.