“Urganch-Buxoro” temir yo‘l yo‘nalishida uyali aloqa va internet qamrovi bo‘yicha o‘rganish olib borildi
O‘zbekiston Respublikasi raqamli texnologiyalar vazirligining 2023-yil 24-fevraldagi 27/1-son yig‘ilish bayonnomasi ijrosini taʼminlash maqsadida Xorazm viloyati EMMX tomonidan mobil aloqa va mobil internet qamrovini o‘rganish bo‘yicha bir qator tadbirlar amalga oshirilib kelinmoqda.
Jumladan, joriy yilning 2-3-mart kunlari Xorazm viloyati EMMX hamda Ozkomnazorat Xorazm viloyati hududiy inspeksiyasi xodimlari tomonidan “Urganch-Buxoro” temir yo‘l yo‘nalishida mobil aloqa operatorlarining qamrovini o‘rganish bo‘yicha ikki kunlik o‘lchov ishlari olib borildi.
Olib borilgan o‘lchov natijalari “EMMM” DUK Radionazorat va texnik rivojlanish xizmati xodimlariga jo‘natildi va “Urganch-Buxoro” temir yo‘l yo‘nalishi bo‘yicha mobil qamrov xaritasining joriy holatdagi o‘zgarishlari kiritilgan maʼlumotlar bilan yangilandi.

В целях обеспечения выполнения протокола заседания № 27/1 от 24 февраля 2023 года Министерства цифровых технологий Республики Узбекистан в Службе электромагнитной совместимости Хорезмской области проводится ряд мероприятий по изучению зоны покрытия мобильной связи и мобильного интернета.
В частности, 2-3 марта т.г. сотрудники СЭМС Хорезмской области и территориальной инспекции Узкомназорат по Хорезмской области провели двухдневный замер покрытия мобильной связи и мобильного интернета на железнодорожной линии «Ургенч-Бухара».
Результаты измерений переданы сотрудникам Службы радиоконтроля и технического развития ГУП «ЦЭМС» и карта мобильного покрытия на железнодорожном маршруте «Ургенч-Бухара» актуализирована с учетом изменений текущего состояния.