Pochta aloqasi mutaxassislari uchun oʻquv kurslari tashkil etilmoqda
Korporativ boshqaruvning ilgʻor uslublarini joriy qilish, milliy operatorning faoliyatini diversifikatsiya qilish yoʻllarini oʻrganish, kadrlar salohiyatini zamon talablari darajasiga moslashtirish maqsadida “Oʻzbekiston pochtasi” Aksiyadorlik jamiyati tomonidan Shahrisabz shahrida 2019 yil 4-6 yanvar kunlari “Zamonaviy pochta aloqasi sohasida marketingning oʻziga xos xususiyatlari va rivojlantirish yoʻllari” mavzuida malaka oshirish oʻquv kursi oʻtkazildi.
Oʻquv kursiga “Oʻzbekiston pochtasi” Aksiyadorlik jamiyatining barcha viloyat filiallari, “Toshkent pochtamti”, “Xalqaro pochtamt”, “Xalqaro tezkor pochta”, “Matbuot tarqatish” va “Oʻzbekiston markasi” filiallari rahbarlari jalb etilgan. Ularga umumiy marketing, menejment, moliyani rejalashtirish va prognozlash, investitsion qarorlarni baholash, boshqaruv amaliyoti masalalariga oid seminar tashkil qilindi.
Oʻquv kursi dasturiga koʻra, seminarlarni Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Loyihaviy boshqaruv agentligining “Korporativ boshqaruv” ilmiy-taʼlim markazi mutaxassislari hamda “Oʻzbekiston pochtasi” Aksiyadorlik jamiyatining yuqori malakali mutaxassislari olib boradilar.
Ishtirokchilar nafaqat maʼruzalarni tinglash bilan chegaralanadilar, balki mazkur oʻquv kursi ularga oʻziga xos fikr va tajriba almashish platformasi imkoniyatini ham yaratib beradi.
Oʻquv kursining nazariy qismi tugagach, Qashqadaryo viloyati tumanlararo pochta aloqasi bogʻlamalari va aloqa boʻlimlarida pochta aloqasi xizmatlarining koʻrsatilishi boʻyicha amaliy tajriba almashish rejalashtirilgan.

Проводятся учебные курсы для специалистов почтовой связи
В целях внедрения передовых методов корпоративного управления, поиска путей диверсификации деятельности национального почтового оператора, повышения профессиональных навыков сотрудников почтовой службы, Акционерное общество «Узбекистон почтаси» инициировало проведение с 4 по 6 января 2019 года в городе Шахрисабзе учебных курсов «Особенности и направления развития маркетинга в современной системе почтовой связи».
Для участия в мероприятии приглашены руководители всех региональных филиалов АО «Узбекистон почтаси», руководители филиалов «Ташкент почтамти», «Халкаро почтамт», «Халкаро тезкор почта», «Матбуот таркатиш» и «Узбекистон маркаси». В ходе семинаров участники курсов прослушают лекции по вопросам маркетинга, корпоративного управления, финансового планирования и прогнозирования, оценки инвестиционных проектов, приобретения навыков практического управления.
Согласно учебной программе, семинары проведут сотрудники научно-образовательного центра «Корпоративное управление» Национального агентства проектного управления при Президенте Республики Узбекистан, а также высококвалифицированные специалисты АО «Узбекистон почтаси».
Следует отметить, что участники учебного курса не ограничатся только прослушиванием лекций. Они также будут иметь возможность использовать эту встречу как платформу для обмена своими идеями и опытом.
По завершению курса планируется ознакомление с практическим опытом по предоставлению услуг почтовыми отделениями Кашкадарьинского регионального узла почтовой связи.