Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qorao‘zak tumani IIBda o‘quv seminar tashkil etildi
Huquq-tartibot organlari bilan hamkorlikda ishlarni kuchaytirish maqsadida, Qoraqalpog‘iston Respublikasi EMMX muhandislari M.Dlekeev va N.Narimovlar tomonidan 2023-yil mobaynida hamkorlikda ishlar rejasiga muvofiq joriy yilning 21-sentabr kuni Qorao‘zak tumani IIB shaxsiy tarkibiga o‘quv seminar tashkil etildi.
c111111000x750.jpg
O‘quv seminarga Qorao‘zak tumani IIB boshlig‘ining ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari, mayor R.Raxmatillayev raislik qildi.
c2222221000x750.jpg
Seminar ishtirokchilari O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22‑dekabrdagi 801-son qarori (mazkur qarorga kiritilgan o‘zgartirishlar -  O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 23‑avgustdagi 417-son qarori) bilan tasdiqlangan “Radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni sotib olish (berish), sotish va (yoki) o‘rnatish (qurish), olib kirish, ulardan foydalanish tartibiga rioya qilinishi ustidan nazoratni tashkil etish hamda radioxalaqitlarni bartaraf etishda vazirliklar va idoralarning o‘zaro hamkorligi to‘g‘risida”gi Nizom bilan tanishtirildi.
c3333333979x734.jpg
Ushbu Nizom bo‘yicha REV va YuChQlardan foydalanishni nazorat qilish bo‘yicha olib boriladigan hamkorlikdagi tadbirlarda tumandagi IIB jamoat xavfsizlik xizmati profilaktika inspektorlari qatnashishlari to‘g‘risida aytib o‘tildi.

Караузякском РОВД Республики Каракалпакстан проведён учебный семинар
В целях усиления взаимодействия с правоохранительными органами 21 сентября текущего года в соответствии с планом совместных работ на 2023 год инженерами СЭМС Республики Каракалпакстан М.Длекеевым и Н.Наримовым был организован обучающий семинар для личного состава Караузякского РОВД.
c111111000x750.jpg
На данном учебном семинаре председательствовал заместитель начальника Караузякского РОВД по духовно-просветительской работе майор Р.Рахматиллаев.
c2222221000x750.jpg
Участники семинара были ознакомлены с требованиями Положения «Об организации контроля за соблюдением порядка приобретения (предоставления), продажи и (или) установки (строительства), ввоза, использования радиоэлектронных устройств и высокочастотных устройств, а также взаимного сотрудничества министерств и ведомств по устранению радиопомех» утвержденном постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22 декабря 2020 года №801 (и с изменением на данную постановлению – Пост.№417 Кабинета Министров Республики Узбекистан от 23 августа 2023 года).
c3333333979x734.jpg
Было отмечено, что в совместных мероприятиях по контролю за использованием РЭС и ВЧУ в соответствии с настоящим Положением должны принимать участие инспекторы по профилактике общественной безопасности РОВД.
c44444441000x750.jpg
Также были даны разъяснения о порядке совместной работы в случаях выявления незаконно работающих РЭС.