Davlat tilining jadal joriy qilinishidagi oʻzak masalalardan biri mamlakatimizda ish yuritish tizimini toʻlaligicha oʻzbek tiliga oʻtkazishdan iborat. Turli soha xodimlarining ish yuritish borasidagi bilim va malakalarini muntazam oshirib borish ham zaruriy ehtiyojlardandir.
Buxoro viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlarini lotin yozuviga asoslangan oʻzbek alifbosida ish yuritish boʻyicha o‘qitish ishlari tashkil qilingan.
Korxonamiz xodimlari Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat oʻzbek tili va adabiyoti universiteti huzuridagi Davlat tilida ish yuritish asoslarini oʻqitish va malaka oshirish markazi Buxoro viloyati hududiy boʻlinmasida malaka oshirishdi.

Одним из основных вопросов ускоренного внедрения государственного языка является перевод всей системы делопроизводства в стране на узбекский язык. Также необходимо постоянно совершенствовать знания и навыки сотрудников в различных сферах делопроизводства.
Организовано обучение работников Службы электромагнитной совместимости Бухарской области по делопроизводству на узбекском алфавите на основе латиницы.
Сотрудники нашей организации проводили обучение в Бухарском областном филиале Центра обучения и повышения квалификации по основам делопроизводства на государственном языке при Ташкентском государственном университете узбекского языка и литературы имени Алишера Навои.