O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat mustaqilligining o‘ttiz yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, sport, adabiyot, madaniyat, san’at sohalari va ommaviy axborot vositalari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida”gi Farmonni imzoladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoniga muvofiq, “O‘zbekiston pochtasi” aksiyadorlik jamiyatining Samarqand shahar pochta aloqasi bog‘lamasi pochtachisi Jabborov Kuvandik Yashuzokovich – “Mehnat shuhrati” ordeni bilan, “Aloqabank” aksiyadorlik tijorat banki boshqaruvi raisining maslahatchisi Jalilov Raxmatali Kambarovich, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus shahar telekommunikatsiya bog‘lamasi muhandisi Ibragimov Kuatbay Turganbayevich, Sirdaryo viloyati Guliston shahar telekommunikatsiya bog‘lamasi muhandisi Soy Aleksandr Samsonovich - “Do‘stlik” ordeni bilan, “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasining ish yuritishni boshqarish va nazorat qilish xizmati boshlig‘i o‘rinbosari Adilov Rustam Sakiyevich, Buxoro viloyati G‘ijduvon tumani telekommunikatsiya bog‘lamasi elektromontyori Azamova Gulchexra Djumayevna, O‘zbekiston Respublikasi Axborotlashtirish va telekommunikatsiyalar sohasida nazorat bo‘yicha davlat inspeksiyasi boshlig‘i Ziyayev G‘olibsher Meliboyevich – “Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan, “Uzinfocom” mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori Gimranov Emil Ildarovich – “Kelajak bunyodkori” medali bilan, “Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnoparki direksiyasi – IT Park” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori Ibragimov Farxad Zairovich hamda “Aloqabank” aksiyadorlik tijorat banki boshqaruvi raisining o‘rinbosari Nasretdinova Nasiba Irkinovna- “Shuhrat” medali bilan taqdirlandilar.
Ushbu yuksak mukofot bilan Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi jamoasi tabriklaydi.

Работники сферы ИКТ были награждены в связи с 30-летием независимости
Президент Республики Узбекистан подписал Указ о награждении группы работников сфер науки, образования, здравоохранения, спорта, литературы, культуры, искусства и средств массовой информации в связи с тридцатилетием государственной независимости Республики Узбекистан.
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан почтальон Самаркандского городского узла почтовой связи акционерного общества «Ўзбекистон почтаси» Джабборов Кувандик Яшузокович награжден орденом «Меҳнат шуҳрати», советник председателя правления акционерно-коммерческого банка «Алоқабанк» Жалилов Рахматали Камбарович, инженер Нукусского городского телекоммуникационного узла Ибрагимов Куатбай Турганбаевич, инженер Гулистанского городского телекоммуникационного узла Цой Александр Самсонович — орденом «Дустлик», заместитель начальника службы управления и контроля делопроизводства государственного унитарного предприятия  «Электромагнит мослашув маркази» Адилов Рустам Сакиевич, электромонтер Гиждуванского районного телекоммуникационного узла Азамова Гулчехра Джумаевна,         начальник Государственной инспекции по контролю в сфере информатизации и телекоммуникаций Республики Узбекистан Зияев Голибшер Мелибоевич — медалью «Содиқ хизматлари учун», генеральный директор общества с ограниченной ответственностью «Uzinfocom» Гимранов Эмиль Илдарович — медалью «Келажак бунёдкори», директор общества с ограниченной ответственностью «Дастурий маҳсулотлар ва ахборот технологиялари технопарки дирекцияси – IT Park» Ибрагимов Фархад Заирович, заместитель председателя правления акционерно-коммерческого банка «Алоқабанк» Насретдинова Насиба Иркиновна — медалью «Шуҳрат».
Коллектив Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций искренне поздравляет с этими высокими наградами.