Soha vakillari davlat mukofotlari bilan taqdirlandilar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining joriy yil 26 avgustdagi "O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining yigirma olti yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida"gi farmoni asosida:
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi huzuridagi «Axborot xavfsizligini ta’minlash markazi» davlat muassasasi direktorining birinchi o‘rinbosari Mirzayev Olimjon Nomazovich;
«O‘zbektelekom» aksiyadorlik kompaniyasining «Billing Telekom» filiali dasturiy ta’minotlarni ishlab chiqish bo‘limi muhandisi Musiyachenko Igor Valerevich «Shuhrat» medali bilan taqdirlandilar.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining "O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 26 yilligi munosabati bilan huquqni muhofaza qilish organlari, mudofaa va favqulodda vaziyatlar vazirliklari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida"gi farmoniga ko‘ra:
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Davlat feld’egerlik xizmati katta inspektori Azizov Abduvaxab Abdurazakovich;
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Maxsus avariya-tiklash boshqarmasi Markaz boshlig‘ining yordamchisi Esonov To‘lqin Nishonovich «Sodiq xizmatlari uchun» medali;
Maxsus avariya-tiklash boshqarmasining harbiylashtirilgan qo‘riqlash otryadi komanda boshlig‘i Xaitov Sayfulla Maxmudovich «Shuhrat» medali bilan mukofotlandilar.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi nomidan hamkasblarimizni yuksak mukofot bilan tabriklab, istiqboldagi ishlariga zafarlar tilab qolamiz.

Работники сферы ИКТ среди награжденных государственными наградами
Указом Президента Республики Узбекистан «О награждении в связи с двадцатишестилетием независимости Республики Узбекистан группы государственных служащих и работников производственной и социально-экономической сфер» от 26 августа 2017 года медалью «Шуҳрат» награждены:
первый заместитель директора государственного учреждения «Центр обеспечения информационной безопасности» при Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Мирзаев Олимжон Номазович;
инженер отдела по разработке программного обеспечения филиала «Биллинг Телеком» акционерной компании «Узбектелеком» Мусияченко Игорь Валерьевич.
Также Указом Президента Республики Узбекистан «О награждении в связи с 26-летием государственной независимости Республики Узбекистан группы сотрудников правоохранительных органов, министерств обороны и по чрезвычайным ситуациям» от 26 августа 2017 года, награждены:
медалью «Содик хизматлари учун» старший инспектор Государственной фельдъегерской службы Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Азизов Абдувахаб Абдуразакович и помощник начальника Центра Специального аварийно-восстановительного управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Эсонов Тулкин Нишонович;
медалью «Шухрат» - начальник команды отряда военизированной охраны Специального аварийно-восстановительного управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Хаитов Сайфулла Махмудович.
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций поздравляет коллег с этими высокими государственными наградами, и желает им дальнейших трудовых успехов на благо процветания нашей Родины!