Aholi va tashkilotlarning muammo va takliflarini o‘rganish maqsadida sayyor qabul o‘tkazildi.
Mamlakatimiz rahbari tashabbusi bilan hududlarda aholi, tadbirkorlar shuningdek, korxona va tashkilotlarning muammo va kamchiliklarini o‘rganish maqsadida sayyor qabullar tashkil etilishi zarur ekanligi ta’kidlangandi.
Radiochastota spektridan foydalanishda kelib chiqayotgan muammo va kamchiliklar hamda takliflarni o‘rganish maqsadida joriy yilning 16-mart kuni Surxondaryo viloyati EMMXda aholi va tashkilotlar ishtirokida sayyor qabul tashkil etildi.
Tadbir boshida “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasi boshliqning birinchi o‘rinbosari A.Kadirov so‘zga chiqib korxonamiz faoliyati va radiochastota spektridan foydalanishda ruxsatnomalar berishda bir qancha qulayliklar yaratilayotganligi hamda amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida ma’lumot berib o‘tdi.
Tadbir davomida Surxondaryo viloyati EMMX boshlig‘i T.Ashurov aholi va aloqa tashkilotlarida radioaloqa qabuliga tushayotgan xalaqitlarning paydo bo‘lishi va ularni bartaraf etishda amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida so‘z yuritdi. Shuningdek, tadbir ishtirokchilari tomonidan taklif va mulohazalar tinglandi.
Ushbu sayyor qabul yakunida O‘zkomnazorat inspeksiyasi Surxondaryo viloyat hududiy sho‘basi boshlig‘i X.Shonazarov soz‘ga chiqib Surxondaryo viloyati EMMX bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan ishlar, fuqaro va tashkilotlardan kelib tushayotgan murojaatlarni o‘rganish davomida ijobiy yechim topilayotganligi haqida aytib o‘tdi. Surxondaryo viloyati EMMX boshlig‘i T.Ashurov ushbu sayyor qabulda ishtirok etgan aholi va tashkilotlar vakillariga o‘z minatdorchiligini bildirib, kelgusida hamkorlikda ishlar olib borishdan juda mamnun ekanligini ta’kidladi.

По инициативе главы нашей страны подчеркнута необходимость организации выездных приемов в регионах с целью изучения проблем и недостатков населения, предпринимателей, а также предприятий и организаций.
16 марта текущего года с целью изучения проблем и недостатков в использовании радиочастотного спектра, а также предложений в CЭМС Сурхандарьинской области был организован выездной прием с участием жителей и представителей.
В начале мероприятия выступил первый заместитель начальника ГУП «Центр электромагнитной совместимости» А.Кадыров и дал информацию о деятельности нашего предприятия, а также ознакомил присутствующих с условиями оформления разрешений на использование радиочастотного спектра.
В ходе мероприятия начальник CЭМС Сурхандарьинской области Т.Ашуров рассказал о порядке рассмотрения заявок на устранение радиопомех, поступающих от населения и организаций связи и проводимой работе по их устранению. Также были выслушаны предложения и мнения участников мероприятия.
В завершение данного выездного приема выступил начальник Сурхандарьинского областного отделения инспекции Узкомназорат Х.Шоназаров, который сообщил, что в ходе мероприятий по рассмотрению обращений граждан и организаций, проводимых совместно с СЭМС Сурхандарьинской области, осуществляются работы по положительному решению возникших вопросов. Начальник СЭМС Сурхандарьинской области Т.Ашуров выразил благодарность гражданам и представителям организаций, принявшим участие в этом выездном приёме, отметив, что он очень рад дальнейшему сотрудничеству.
Инженер сети 2 категории Службы электромагнитной совместимости Сурхандарьинской области Исламов Ж.Х.