O‘zbekistonlik yoshlar Chicago Robot Invitational 2026 musobaqasida bronza medalini qo‘lga kiritdi
AQShda robototexnika bo‘yicha o‘tkazilgan nufuzli Chicago Robot Invitational (CRI) 2026 xalqaro turnirida O‘zbekistonning The Reckless jamoasi bronza medalini qo‘lga kiritdi.
Mazkur musobaqa robototexnika yo‘nalishidagi eng nufuzli xalqaro turnirlardan biri bo‘lib, unda har yili dunyo bo‘ylab 35 mingdan ortiq jamoa orasidan saralab olingan atigi 38 ta jamoa ishtirok etadi.
Jamoaga Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti 2-bosqich talabasi Mahkambek Teshabayev sardorlik qilmoqda.
Mazkur yutuq O‘zbekiston yoshlarining robototexnika va zamonaviy texnologiyalar sohasidagi salohiyati hamda xalqaro maydondagi raqobatbardoshligini yana bir bor namoyon etdi.
Raqamli texnologiyalar vazirligi jamoani ushbu muvaffaqiyat bilan samimiy tabriklaydi hamda ularga kelgusidagi xalqaro musobaqalarda yangi zafarlar tilaydi.

Сборная Узбекистана завоевала бронзовую медаль на турнире Chicago Robot Invitational 2026
Команда The Reckless, представляющая Узбекистан, завоевала бронзовую медаль на престижном международном турнире по робототехнике Chicago Robot Invitational (CRI) 2026, прошедшем в США.
Chicago Robot Invitational является одним из самых престижных мировых соревнований по робототехнике. Ежегодно для участия в турнире приглашаются лишь 38 команд, прошедших отбор среди более чем 35 тысяч команд со всего мира.
Капитаном команды является студент 2-го курса Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми Махкамбек Тешабаев.
Достигнутый результат стал очередным подтверждением высокого потенциала молодежи Узбекистана в области робототехники и современных технологий, а также ее конкурентоспособности на международной арене.
Министерство цифровых технологий Республики Узбекистан поздравляет команду с этим достижением и желает ей новых побед на международных соревнованиях.