TATU professor-o‘qituvchilari uchun Belarus davlat Informatika va radioelektronika universitetida seminar
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent Axborot texnologiyalari universiteti (TATU) hamda Belarus davlat Informatika va radioelektron universiteti (BDIRU) o‘rtasidagi memorandumga asosan shu yilning 1-fevralidan universitet professor-o‘qituvchilari tajriba almashish o‘quv-seminarlarida ishtirok etmoqda. Ushbu o‘quv-seminar jarayoni 28-favralgacha davom etishi rejalashtirilgan.
Malaka almashish hamda o‘quv-seminarlardan ko‘zlangan maqsad TATU va BDIRU o‘rtasida informatsion texnologiyalar qo‘shma fakulteti dars jarayoni uchun yangi o‘quv materiallarni o‘zlashtirish, o‘zaro bir yillik o‘quv-materiallarini yaratish hisoblanadi.
2018-yilning 13-sentyabrida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent Axborot texnologiyalari universiteti va Belarus davlat Informatika va radioelektron universiteti o‘rtasida informatsion texnologiyalar qo‘shma fakulteti (ITQF TATU-BDIRU)ni tashkil etish borasida bitim imzolangan edi.

Семинар для профессоров-преподавателей ТУИТ в Белорусском государственном университете информатики и радиоэлектроники
В соответствии с меморандумом между Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий (ТУИТ) и Белорусским государственным университетом информатики и радиоэлектроники (БГУИР) с 1 февраля преподаватели университета принимают участие в учебном семинаре для обмена опытом. Данный семинар продлится до 28 февраля.
Целью проведения учебного семинара и обмена опытом является усвоение новых учебных материалов, совместное создание образовательных материалов для учебного процесса и подготовка высококвалифицированных кадров для совместного факультета информационных технологий ТУИТ-БГУИР.
13 сентября 2018 года был подписан договор об организации Совместного факультета информационных технологий (СФИТ ТУИТ-БГУИР) между Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и Белорусским государственным университетом информатики и радиоэлектроники.