Sherzod Shermatov Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri lavozimiga tayinlandi
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri tayinlandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoniga asosan, Shermatov Sherzod Xotamovich Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri lavozimiga tayinlandi.
Sh. Shermatov shu vaqtga qadar O‘zbekiston Respublikasi Xalq ta’limi vaziri lavozimida faoliyat ko‘rsatib kelgan.

Шерзод Шерматов назначен на должность Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан
Состоялось назначение на должность Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан.
На основании Указа Президента Республики Узбекистан, Шерматов Шерзод Хотамович назначен на должность Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций.
Ш. Шерматов до настоящего времени осуществлял свою деятельность в качестве Министра народного образования Республики Узбекистан.