Sirdaryo viloyatining Guliston shahrida noqonuniy ravishda foydalanilayotgan REVlarni aniqlash bo‘yicha tezkor tadbirlar o‘tkazildi
2024-yil 25-iyul kuni Sirdaryo viloyati EMMX,  “O‘zkomnazorat” inspeksiyasining Sirdaryo viloyati hududiy sho‘basi hamda huquqni muhofaza qilish organlari xodimlari hamkorligida Guliston shahrida noqonuniy ravishda foydalanilayotgan REVlarni aniqlash bo‘yicha tezkor tadbirlar o‘tkazildi.
O‘tkazilgan tezkor tadbirlar davomida Guliston shahrida joylashgan  umumiy ovqatlanish korxonalarida 22 dona  REVdan noqonuniy ravishda foydalanilayotganligi aniqlandi.
Ushbu aniqlangan huquqbuzarlik holatlariga ko‘ra, huquqni muhofaza qilish organlarining xodimlari tomonidan noqonuniy ravishda foydalanilayotgan REVlar vaqtinchalik olib qo‘yildi, ularning egalariga nisbatan esa O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligiga muvofiq choralar ko‘riladi.

25 июля 2024 года сотрудниками СЭМС Сырдарьинской области совместно с сотрудниками территориального отделения инспекции “Узкомназорат” по Сырдарьинской области и правоохранительных органов были проведены оперативные мероприятия по выявлению незаконно действующих РЭС. В ходе данных мероприятий были выявлены незаконно используемые носимые радиостанции в количестве 22 штук на предприятиях общественного питания, расположенных в городе Гулистан.
По данным фактам правонарушений сотрудниками правоохранительных органов было осуществлено изъятие незаконно используемых РЭС, а по отношению к их владельцам будут приняты меры в соответствии с действующим законодательством Республики Узбекистан.