Mustaqil O'zbekistonning birinchi vaziri Kamiljon Rahimov 73 yoshida vafot etdi. Bu haqda axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining matbuot xizmati xabar tarqatdi.
Komiljon Raximovich 1946 yil 23 fevralda Urganchda tug'ilgan. 1969 yilda Toshkent elektrotexnika aloqa institutini (hozirgi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti) bitirgan, 1969-1971 yillarda Trans-Baikal harbiy okrugining aloqa qo‘shinlarida xizmat qilgan.
Harbiy xizmat uchun u harbiy jasorat uchun medali bilan taqdirlandi. Kamiljon Rahimovich o'z faoliyatini Urganch shahar pochta va telegraf markazining muhandisi lavozimida boshladi.
1971 yildan 1975 yilgacha Urganch telefon aloqasi markazi bosh muhandislaridan Xorazm viloyati hududiy pochta va telegraf aloqa markaziga rahbarlik qilgan. 1981 yil sentyabr oyida Toshkentga ko'chib, Respublika aloqa vazirining o'rinbosari, 1985 yilning yanvaridan esa O'zbekiston aloqa vaziri lavozimiga tayinlangan.
Respublikaning mustaqillikka erishishi bilan Kamiljon Rahimov yangi tashkil etilgan O'zbekiston Respublikasi Aloqa vazirligining birinchi vaziri bo'ldi. 1995-1998 yillarda bosh vazir o'rinbosari lavozimida ishlagan.
"EMMM" Davlat unitar korxonasi xodimlari Kamiljon Raximovichning do'stlari va oila a’zolariga ta’ziya bildirishmoqda.

16 мая в возрасте 73 лет скончался первый министр связи независимого Узбекистана Камилджан Рахимов, сообщила пресс-служба Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций.
Камилжан Рахимович родился 23 февраля 1946 года в Ургенче. В 1969 году он закончил Ташкентский электротехнический институт связи (сегодня Ташкентский университет информационных технологий), а с 1969 по 1971 год служил в войсках связи Забайкальского военного округа.
За службу в армии он был награжден медалью За воинскую доблесть. Камилжан Рахимович начал свою трудовую деятельность инженером Городского отделения почтово-телеграфного узла связи Ургенча.
С 1971 по 1975 годы он прошел трудовой путь от главного инженера Ургенчского телефонного узла связи до начальника областного почтово-телеграфного узла связи Хорезмской области. В сентябре 1981 года он переезжает в Ташкент и работает заместителем министра связи республики, а с января 1985 года назначается министром связи Узбекистана.
С обретением независимости республики, Камилжан Рахимов становится первым министром вновь образованного Министерства связи Республики Узбекистан. С 1995 по 1998 год работал заместителем премьер-министра.