Mamlakatimizda sportga, sog‘lom turmush tarziga katta e’tibor qaratilayotgani barchamizga ma’lum. Mamlakatimizda aholining barcha qatlamini sportga keng jalb etish, sportni yanada jadallashtirish uchun davlat tomonidan keng imkoniyatlar yaratilmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 30-oktabrdagi “Sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish va ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-6099-son qarori ijrosi doirasida mahallalarda mini-futbol sport maydonchalari barpo etilmoqda. Istirohat bog‘larida turli trenajyorlar o‘rnatilmoqda, sport to‘garaklari, fitnes klublari ochilmoqda.
“Elektromagnit moslashuv markazi” DUK tomonidan Fargʻona viloyati EMMX xodimlarini sport mashg‘ulotlariga jalb etish uchun barcha shart-sharoit yaratilgan, sport anjomlari, jihozlari va sport formalari bilan ta’minlangan, suzish havzasida mashg‘ulotlar uchun chiptalar ham taqdim qilingan. Farg‘ona viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari tomonidan futbol, stol tennisi, shaxmat-shashka turlari bo‘yicha sport musobaqalari o‘tkazildi.
Ushbu musobaqalar jamoada sog‘lom muhitni ta’minlaydi. Shu bilan birga, har bir inson uchun salomatlik juda muhim va muntazam jismoniy mashqlar salomatlik uchun foydali ekanligi sir emas.
Doimiy sport bilan shugʻullanish uchun Fargʻona viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida barcha sharoitlar mavjud. Kun tartibiga kiritilgan vaqtlarda xodimlar ish joyidan uzoqlashmagan holda sport trenajyorlaridan foydalanishlari ham mumkin.

Все мы знаем, что в нашей стране уделяется большое внимание спорту и здоровому образу жизни. Государство создает множество возможностей для привлечения всех слоев населения к спорту и дальнейшей активизации развития спорта в нашей стране.
Во исполнение Указа Президента Республики Узбекистан от 30 октября 2020 года № ПФ-6099 «О мерах по пропаганде здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта» в махаллях строятся спортивные площадки для мини-футбола, в парках устанавливаются различные тренажеры, открываются спортивные секции и фитнес клубы.
ГУП “Центр электромагнитной совместимости” создает все условия для привлечения сотрудников к спортивным занятиям, обеспечивает спортивными тренажерами, инвентарем и спортивной формой, оплачивает занятия в плавательном бассейне. Сотрудники Службы электромагнитной совместимости Ферганской области провели спортивные соревнования по футболу, настольному теннису и шахматам.
Эти соревнования обеспечивают здоровую атмосферу в коллективе. В то же время здоровье очень важно для всех, и не секрет, что регулярные занятия спортом полезны для здоровья.
В СЭМС Ферганской области созданы все условия для регулярных занятий спортом. Наши сотрудники также могут пользоваться спортивными тренажерами в специально отведенном помещении офиса.