Hindistonning O'zbekistondagi Favqulodda va Muxtor elchisi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
13-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Vazir Sh. Sodiqov Hindistonning mamlakatimizdagi Favqulodda va muxtor elchisi Santosh Dja bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida Vazir Elchini Oʻzbekistonga Favqulodda va muxtor elchisi etib tayinlangani munosabati bilan tabrikladi hamda yuksak va masʼuliyatli ishida muvaffaqiyat tiladi.
Hindistonning mamlakatimizdagi Favqulodda va muxtor elchisi Santosh Dja- ni O‘zbekistonda axborot texnologiyalari sohasi rivojiga qaratilayotgan katta e’tibor va intilishni alohida ta’kidladi.
Shuningdek, u ikki mamlakatni birlashtirib turuvchi omillarni sanarkan, O‘zbekiston bozoriga qiziqish tobora ortib borayotganini qayd etdi.
Uchrashuv chogʻida axborot texnologiyalari, texnoparklar va innovatsiya markazlarini rivojlantirish hamda boshqarish, IT-taʼlim va eng yangi texnologiyalarini joriy etish masalalarining joriy holati va kelgusidagi hamkorlikni rivojlantirishning harakatlar rejasi boʻyicha fikr almashildi.
Tomonlar axborot texnologiyalari sohasida Oʻzbekiston va Hindiston  oʻrtasida hamkorlikni rivojlantirish boʻyicha ulkan salohiyat mavjudligi hamda bu borada barcha saʼy-harakatlarni safarbar etishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Состоялась встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Индии в Узбекистане
13 ноября в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций состоялась встреча министра Ш. Садикова  с Чрезвычайным и Полномочным Послом Индии в Узбекистане  Сантошем Джа.
В ходе встречи министр поздравил посла с назначением Чрезвычайным и Полномочным Послом в Узбекистане и пожелал ему успехов в его высокой и ответственной работе.
Чрезвычайный и Полномочный Посол Индии   Сантош Джа подчеркнул большое внимание и приверженность развитию информационных технологий в Узбекистане. Он также отметил растущий интерес к узбекскому рынку, сославшись на объединяющие факторы двух стран.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о текущем состоянии развития и управления информационными технологиями, технопарками и внедрением новейших технологий в области ИТ-образования и планами действий по дальнейшему сотрудничеству.
Стороны отметили большой потенциал для развития сотрудничества между Узбекистаном и Индией в области информационных технологий и выразили готовность мобилизовать все усилия для дальнейшего их развития.
В ходе встречи стороны обсудили перспективные направления, представляющие взаимный интерес, в том числе обмен опытом в области ИКТ, расширение сотрудничества и другие важные вопросы.