Bugun, 26-may kuni Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida “Veon” kompaniyalar guruhi bosh vakillari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda taʼkidlanganidek, telekommunikatsiya xizmatlari koʻrsatish bozorini yanada rivojlantirish, sohaga investitsiyalarni jalb qilish, xususan, mobil aloqa kompaniyalarining samarali faoliyat olib borishlari uchun yurtimizda har tomonlama keng imkoniyatlar yaratib berilganini taʼkidladi.
Uchrashuv chogʻida axborot texnologiyalari va eng yangi mobil texnologiyalarni joriy etish masalalari va kelgusidagi hamkorlikni rivojlantirish boʻyicha fikr almashildi.
Tomonlar axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish boʻyicha ulkan salohiyat mavjudligi hamda bu borada barcha saʼy-harakatlarni safarbar etishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Сегодня 26 мая в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан состоялась встреча представителями группы компаний «Veon».
Как было отмечено на встрече, в нашей стране созданы широкие возможности для дальнейшего развития рынка телекоммуникационных услуг, привлечения инвестиций в ИКТ-сферу, в частности, для эффективной деятельности мобильных операторов.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам внедрения информационных технологий, новейших мобильных технологий и дальнейшего развития сотрудничества.
Стороны отметили высокий потенциал для развития сотрудничества и выразили готовность мобилизовать все усилия по развитию партнерских отношений в сфере информационных технологий.