TATU xodimi “Shuhrat” medali sohibi bo‘ldi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 8 mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan mukofotlash to‘g‘risida” Farmonni imzoladi.
Ushbu Farmonga ko‘ra, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Qarshi filiali direktorining ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha o‘rinbosari Sherboboyeva Gulrux Baxtiyorovna “Shuhrat” medali bilan taqdirlandi.
Mazkur yutuq yurtimizda AKT sohasiga va ushbu yo‘nalishda IT mutaxassislarni tayyorlashga yuksak e’tibor qaratilayotganidan dalolat beradi, O‘zbekistonda yetakchi AKT sohasidagi oliy ta’lim muassasasida  sifati yuqori ta’lim berayotganligini namoyon etadi.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев подписал Указ «О награждении в связи с Международным женским днем – 8 марта».
В соответствии с Указом заместитель директора по научной работе и инновациям Каршинского филиала Ташкентского университета информационных технологий Шербобоева Гулрух Бахтиёровна была награждена медалью «Шуҳрат».
Данное достижение является еще одним свидетельством того внимания, которое оказывается развитию ИКТ-отрасли и подготовке специалистов в этом направлении, высокого качества образования, приобретаемого в ведущем отечественном ИКТ-вузе страны.