Sharqiy-Qozog‘iston Davlat texnika universiteti bilan hamkorlik aloqalari o‘rnatildi
29-yanvar kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida D.Serikbaev nomidagi Sharqiy-Qozog‘iston davlat texnika universiteti rektori J.Shaymardanov bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbir davomida ikki tomonlama hamkorlik to‘g‘risida memorandum imzolandi. Memorandumga asosan universitetlar o‘rtasida ta’lim va ilmiy faoliyatni rivojlantirish ko‘zda tutilgan.
Uchrashuv doirasida Sharqiy-Qozog‘iston davlat texnika universiteti rektori J.Shaymardanov boshchiligidagi delegatsiya universitet ta’lim tizimi hamda mavjud laboratoriyalar bilan tanishtirildi.

Сотрудничество с Восточно-Казахстанским государственным техническим университетом
29 января в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий состоялась встреча с ректором Восточно-Казахстанского государственного технического университета имени Д.Серикбаева Ж.Шаймардановым.
В ходе встречи был подписан меморандум о двустороннем сотрудничестве. В соответствии с меморандумом предусмотрено развитие и укрепление связей в сфере образования и научной деятельности.
В рамках встречи делегация гостей во главе с ректором Восточно-Казахстанского государственного технического университета имени Д.Серикбаева Ж.Шаймардановым ознакомилась с образовательной системой и лабораториями университета.