Axborot texnologiyalari vazirligi xodimiga “Oʻzbekiston belgisi” koʻkrak nishoni topshirildi
Toshkentdagi Yoshlar ijod saroyida mamlakatimiz taraqqiyotiga munosib hissa qoʻshayotgan bir guruh yoshlarga “Oʻzbekiston belgisi” koʻkrak nishoni topshirildi.
Tadbirda vazirlik va idoralar, jamoat tashkilotlari vakillari, Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi faollari, “Oʻzbekiston belgisi” koʻkrak nishoni sovrindorlari, ommaviy axborot vositalari vakillari ishtirok etdi.
Quvonarlisi shundaki, taqdirlanganlar orasida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi xodimi Suhrob Yusupovga ham “Oʻzbekiston belgisi” koʻkrak nishoni topshirildi. Shu munosabat bilan uni samimiy murakbod etamiz!
Taʼkidlash joizki, 2003 yildan buyon “Oʻzbekiston belgisi” koʻkrak nishoni bilan yuksak vatanparvarlik, fidoyilik tuygʻusi, mehnatsevarlik fazilatlarini oʻzida mujassamlashtirgan, Vatanimiz obroʻsi, shon-shuhratini yuksaltirishga, uning xalqaro nufuzini yanada oshirishga xizmat qilayotgan, mamlakatimizning ijtimoiy-siyosiy hayotida faol ishtirok etib, tengdoshlariga namuna boʻlayotgan yoshlar taqdirlanmoqda. Bugungi kunda bu koʻkrak nishoni bilan mukofotlangan yoshlar soni 550 nafardan ortiqni tashkil etadi.

Сотруднику Мининфоком вручен нагрудной знак “Узбекистон белгиси”
Во Дворце творчества молодежи в Ташкенте состоялась церемония вручения нагрудных знаков “Узбекистон белгиси” группе молодых людей, вносящих достойный вклад в развитие нашей страны.
В мероприятии приняли участие представители министерств и ведомств, общественных организаций, активисты Союза молодежи Узбекистана, обладатели нагрудного знака “Узбекистон белгиси” и представители средств массовой информации.
Отрадно, что в числе награжденных сотруднику Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Сухробу Юсупову также был вручен нагрудной знак “Узбекистон белгиси”, с чем мы его искренне поздравляем!
Следует отметить, что с 2003 года нагрудный знак “Узбекистон белгиси” присуждается молодежи, проявляющей высокие патриотические чувства, гуманизм, самоотверженность и трудолюбие, воспитанной на основе национальной духовности, культурного наследия и общечеловеческих ценностей, способствующей повышению престижа, международного авторитета, славы нашей Родины, подающей пример активного участия в общественно-политической жизни страны. В настоящее время этим знаком награжден более 550 молодых людей.